Бельгія розпочала розслідування після того, як біля узбережжя Північного моря було помічено, ймовірно, російський шпигунський корабель, що могло вести спостереження за трубопроводами та інфраструктурою зв’язку. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на AFP.
Російське судно було помічене ще в листопаді 2022 року після того, як надійшло повідомлення про його перебування в територіальних водах Нідерландів і вимкнуло транспондер – пристрій, що дозволяє судноплавним органам ідентифікувати й відстежувати судна.
Як заявив міністр юстиції Бельгії та за сумісництвом міністр у справах Північного моря Вінсент Ван Квікенборн, що бельгійська влада розпочала власне розслідування і працює з іншими прибережними державами Північного моря над посиленням безпеки.
"Прохід цього судна, безсумнівно, слід розглядати в більш широкому контексті війни в Україні", – йдеться в заяві міністра.
"Ми не знаємо точних мотивів цього російського корабля, та не будьмо наївними. Особливо, якщо він підозріло поводиться поблизу наших вітрових електростанцій, підводних газопроводів і кабелів передачі даних та інших об'єктів критичної інфраструктури", – наголосив Ван Квікенборн.
Як відомо, у вересні 2022 року в результаті серії підводних вибухів було зруйновано ділянки трубопроводів "Північний потік", якими раніше постачався російський природний газ до Німеччини. Західні країни поклали відповідальність за вересневі вибухи на Росію, але Москва своєю чергою поклала відповідальність на Захід. Швеція, Данія і Німеччина почали окремі розслідування інциденту.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...