Не дарма у росіян істерика: Завод у Брянську можна вважати знищеним - аналітики розкрили деталі

Завод з виробництва мікроелектроніки "Кремний Ел" у Брянську можна вважати не просто пошкодженим, а знищеним, передають Патріоти України.

Як оцінили аналітики Defense Express, навіть часткове відновлення технологічних процесів займе роки. Зазначається, що у головне виробниче приміщення заводу влучили 5 крилатих ракет.

Бойова частина Storm Shadow вагою 450 кг спочатку пробиває першу перешкоду за допомогою кумулятивного заряду, а потім головний боєприпас вибухає вже у приміщенні.

Удар зруйнував процес виробництва на заводі "Кремний Ел", що мав гіперчутливе обладнання. Як пояснили аналітики, найбільш високотехнологічне виробництво проводиться із дотриманням дуже суворих норм навіть щодо чистоти повітря та вмісту пилу. Процес такого виробництва проводився у спецбоксах із заданим мікрокліматом.

На підприємстві використовувалося дороге та рідкісне обладнання. Зокрема, на заводі був німецький літографічний інструмент, ціна якого складає понад $300 тис. Було і радянське обладнання, яке тепер відремонтувати неможливо через застарілість та закриття заводів-виробників, зазначили аналітики.

Таким чином, за даними аналітиків, відновлення роботи головного цеху без повної реконструкції малоймовірне, це фактично означає виведення об'єкта з експлуатації.

Аналітики нагадали, що "Кремний Ел" є одним із найбільших у Росії постачальників військової мікроелектроніки, у який російська влада інвестувала мільярди рублів. На ньому виробляють компоненти для ракетних комплексів "Панцир", "Іскандер", РЛС, РЕБ, а також дронів.

Скандал у Кенії: Міністра звинувачують у вербуванні чоловіків для війни проти України

вівторок, 23 червень 2026, 17:37

У Кенії розгортається гучний скандал навколо програми трудової міграції та можливого вербування громадян для участі у війні на боці російських сил проти України, передають Патріоти України. За даними розслідування Agence France-Presse, міністра праці т...

"Нам дуже подобається, як воно горить": Бійці ГУР дістали російський "Панцир-С2" у підземному укритті (відео)

вівторок, 23 червень 2026, 17:22

Російські військові намагалися заховати дороговартісний комплекс ППО у підземному укритті, однак українські безпілотники все одно змогли його виявити, передають Патріоти України з посиланням на Telegram-канал Департаменту активних дій Головного управлі...