"Не думаю, що для Путіна буде проблемою знайти "гарматне м'ясо" та відправити його в Україну": Ейдман оцінив ризики повномасштабного вторгнення Росії в Україну

На сході України російсько-окупаційні війська цинічно продовжують порушувати перемир'я. Обстріли з ворожої сторони відбуваються майже кожен день. У результаті гинуть українські воїни. При цьому проросійські бойовики блокують роботу ОБСЄ, представники якої могли б показати світу реальну картину того, що зараз відбувається на Донбасі, передають Патріоти України.

Все це — на тлі безпрецедентного нарощування російських військ на кордоні з Україною. Деякі експерти впевнені, що ми ще ніколи не були так близько до великої війни з Росією. Чи вигідна Путіну війна Росії проти України? Чи справді у Кремлі готують план захоплення нових українських територій? Як громадяни Росії ставляться до можливої війни з Україною? Про це та багато про що ще «Факти» говорили з російським соціологом Ігорем Ейдманом.

«Путін розуміє, що війна йому не вигідна, але продовжує жити у своєму ілюзорному світі»

— Я схиляюся до думки, що військова експансія, яка зараз відбувається, — це не що інше, як військовий шантаж Росії стосовно України, — вважає Ігор Ейдман. — Коли Путін дізнався, що новим президентом України стане шоумен Володимир Зеленський, він був упевнений, що вже його-то йому вдасться легко підпорядкувати своєму диктату. Але не вийшло. Більш того, з моменту, коли президентом США був обраний Джозеф Байден, всупереч очікуванням скептиків, дружні відносини між Україною та США почали зміцнюватися.

Багато хто розуміє, що велика війна між нашими країнами не вигідна майже нікому. Зокрема й Росії, де зараз дуже важка економічна ситуація, яка в разі повномасштабного наступу на Київ лише погіршиться. Рубль може впасти до рекордно низької позначки. Завалиться економіка.

Крім того, якщо війна все-таки почнеться, будуть дуже великі жертви — як з української, так і з російської сторони. Сьогодні українська армія набагато сильніше тієї, що була у 2014 році, і може дати гідну відсіч.

Якщо почнеться війна — це може ще більше погіршити внутрішньополітичну ситуацію в Росії. Негативу буде набагато більше, ніж позитиву.

Чи розуміє це Путін? Думаю, що розуміє. Але ми вже неодноразово переконувалися в тому, що керівництво Росії сьогодні живе в якомусь своєму ілюзорному світі. «Умом Россию не понять», а тому очікувати від Кремля сьогодні можна всього чого завгодно.

— Військові експерти в Україні кажуть, що на кордоні зосереджено живої сили набагато менше, ніж необхідно для того, щоб почати повномасштабну війну. Чи проблематично буде Путіну набрати необхідну кількість військовослужбовців і все-таки здійснити вторгнення?

— Не думаю, що для Путіна буде великою проблемою знайти «гарматне м'ясо» і доставити його на кордон з Україною, а потім почати вторгнення. У Росії, на жаль, рідко дивляться на можливі втрати.

«Путін часто і послідовно повторює ходи Гітлера»

— До речі, велике роздратування у Путіна викликав і той факт, що у вашій країні була притиснута агентура Кремля у вигляді проросійських телеканалів на чолі з кумом президента Росії Віктором Медведчуком, цим старим КДБшником, — продовжує російський соціолог. — Але ж до 2021 року ця російська агентура себе почувала дуже вільно в Україні. Путін серйозно робив ставку вже на наступні президентські вибори, де, на його думку, за допомогою пропаганди могли б перемогти проросійські сили, якщо вже не вийшло натиснути на Зеленського. Але тепер, після закриття телеканалів кума Путіна, така перспектива стає ще більш примарною.

Що в такому випадку залишається робити президенту Росії? Він почав брязкати зброєю на російсько-українському кордоні, намагаючись вже в такий спосіб примусити нинішню українську владу до капітуляції.

Крім того, Путін, нарощуючи військову присутність на кордонах з Україною, хоче спробувати налякати США та Європу. Тут він не пішов далеко від методів, які використовував Гітлер перед Другою світовою війною. Путін часто і послідовно повторює ходи Гітлера. Зараз він хоче перевірити, як Захід відреагує на його дії стосовно України. Він прекрасно розуміє: попри те, що повномасштабна війна не вигідна Росії, але й США не особливо хочуть вплутуватися в цю війну з-за України.

— Якщо в Україні, біля кордонів Росії, пройдуть спільні з НАТО військові навчання — це може налякати Путіна?

— Ні. Цього Путін якраз не боїться. Він боїться більш глобальних санкцій: проти нього особисто, проти його друзів, партнерів по бізнесу. Проти його коханок. Він боїться, що санкції можуть торкнутися його офшори. Військових навчань НАТО на кордоні з Росією він боїться набагато менше.

— Як ви думаєте, що можна чекати від особистої зустрічі Байдена і Путіна, якщо вона, звичайно, відбудеться?

— Ви правильно сказали: «якщо вона відбудеться» … Ця зустріч, попри те, що Байден особисто подзвонив Путіну та запропонував зустрітися на нейтральній території, може й не відбутися. До того моменту президенти США та Росії можуть конкретно пересваритися. Дивіться: Байден у своїй політиці використовує метод батога та пряника. Спочатку поманив пряником, пропонуючи зустрітися й обговорити особисто ряд питань, а потім — висік його, оголосивши про посилення санкцій відносно Росії. Байден буде так чинити й надалі. А як інакше втихомирити дикунів, які загрожують ядерною зброєю?

— І все-таки, якщо ця зустріч відбудеться, вона може бути результативною або все залишиться на рівні розмов?

— Думаю, що все залишиться на рівні розмов. Я від цієї зустрічі не очікую якогось конструктиву.

— Розкажіть про настрої в Росії. Чи хоче народ в основній своїй масі війни з Україною?

— Ні, не хоче. Переважна більшість росіян зараз проти великої війни з Україною. Але для Путіна це не має великого значення. Зараз люди проти. Простому народу війни ніколи не були потрібні. Вони потрібні правителям. У потрібний момент Путін постарається з допомогою нарощування військово-патріотичної істерії об'єднати громадян Росії навколо однієї ідеї. Для цього в його розпорядженні федеральні телеканали з пропагандистами, які цілодобово будуть переконувати громадян у необхідності великої війни. Путін зробить все можливе, щоб підготувати росіян морально до того, що війни не уникнути.

Джерело: Факты

Загадкова смерть російського міністра: Підозрюваний у вбивстві запевняє, що посадовець "сам впав"

неділя, 25 липень 2021, 21:59

24 липня в лікарні помер міністр зв'язку і цифрового розвитку Амурської області Олександр Курдюков. Йому було 39 років. У ЗМІ з'явилася інформація про причини його смерті. Про це повідомив Telegram-канал LIFESHOT, передають Патріоти України. Нагадаємо,...

Безмозгі вандали третього тисячоліття: Російські солдати знищили старовинне місто в Криму. Що втратило людство - унікальна археологічна виставка в Києві

неділя, 25 липень 2021, 21:34

Унікальні рештки шовкової тканини, дозволили науковцям з'ясувати, що місто на азовському узбережжі Криму мало комерційні зв'язки з Єгиптом не пізніше ХІІІ—ХV століть, зазначають Патріоти України. Унікальний культурний слой, що міг більше розповісти про...