
Відносини Росії та Сербії переживають складний період через російське вторгнення в Україну. Про це розповів президент Сербії Олександр Вучич в інтерв'ю американському виданню Bloomberg, передають Патріоти України.
У спілкуванні з журналістами сербський лідер зазначив, що офіційний Белград не підтримує Москву в її війні проти України. За словами Вучича, в минулі роки він багато разів розмовляв з Володимиром Путіним і навіть брав уроки російської мови, щоб говорити з ним без перекладача. Але зараз ситуація змінилася, і лідери двох країн не говорили вже "багато місяців".
"Ми з самого початку говорили, що не в силах і не можемо підтримати вторгнення Росії в Україну. Для нас Крим – це Україна, Донбас – це Україна. Так і залишиться", - заявив Вучич.
Видання зазначає, що Сербія відмовилася приєднатися до західних санкцій проти Росії, через що зіткнулася з тиском США і Європейського Союзу. "Ми перебували під санкціями майже десять років, насправді вісім років, і ми не віримо, що це рішення", — сказав Вучич.
Водночас про повну підтримку дій Москви з боку Белграда говорити також не доводиться. "Ми не завжди радіємо деяким їх позиціям. У нас традиційно хороші відносини, але це не означає, що ми підтримуємо кожне окреме рішення або більшість рішень, які виходять з Кремля," – говорить Вучич.
Також сербський президент запевнив, що не має наміру дозволяти російській "групі Вагнера" вербувати сербів на війну проти України.
У неділю, 28 червня, було виявлено без ознак життя командира 154-ї окремої механізованої бригади полковника Володимира Олександровича Кононнікова. Обставини смерті офіцера з’ясовуються. Про це повідомило ОК "Південь" на офіційній сторінці у Facebook, п...
На території Білорусі нафтогін має розвилку в районі Мозиря: одна гілка спрямовує нафту до Новополоцька і далі до Німеччини, друга - до Угорщини, Словаччини, Чехії, Німеччини, передають Патріоти України . Таку думку в етері Еспресо та Slawa.TV вислови...