"Не говорив із Путіним вже кілька місяців": Вучич поскаржився, що війна в Україні погіршила відносини РФ та Сербії

Відносини Росії та Сербії переживають складний період через російське вторгнення в Україну. Про це розповів президент Сербії Олександр Вучич в інтерв'ю американському виданню Bloomberg, передають Патріоти України.

У спілкуванні з журналістами сербський лідер зазначив, що офіційний Белград не підтримує Москву в її війні проти України. За словами Вучича, в минулі роки він багато разів розмовляв з Володимиром Путіним і навіть брав уроки російської мови, щоб говорити з ним без перекладача. Але зараз ситуація змінилася, і лідери двох країн не говорили вже "багато місяців".

"Ми з самого початку говорили, що не в силах і не можемо підтримати вторгнення Росії в Україну. Для нас Крим – це Україна, Донбас – це Україна. Так і залишиться", - заявив Вучич.

Видання зазначає, що Сербія відмовилася приєднатися до західних санкцій проти Росії, через що зіткнулася з тиском США і Європейського Союзу. "Ми перебували під санкціями майже десять років, насправді вісім років, і ми не віримо, що це рішення", — сказав Вучич.

Водночас про повну підтримку дій Москви з боку Белграда говорити також не доводиться. "Ми не завжди радіємо деяким їх позиціям. У нас традиційно хороші відносини, але це не означає, що ми підтримуємо кожне окреме рішення або більшість рішень, які виходять з Кремля," – говорить Вучич.

Також сербський президент запевнив, що не має наміру дозволяти російській "групі Вагнера" вербувати сербів на війну проти України.

Новий план: США та Іран створять "лінію зв'язку" для проходу Ормузом, - CNN

понеділок, 22 червень 2026, 14:56

Сполучені Штати та Іран домовилися про створення спеціальної "лінії зв'язку". Вона дозволить забезпечити безпечний рух суден через Ормузьку протоку, передають Патріоти України з посиланням на CNN. Про створення "лінії зв'язку" спільно заявили посередни...

ЗСУ уразили центр космічного зв'язку в Росії та низку інших об'єктів - Генштаб

понеділок, 22 червень 2026, 14:04

Українські військові 21-22 червня завдали нових ударів по важливих об’єктах російських загабників. Про це повідомив Генштаб ЗСУ в понеділок, передають Патріоти України. . Генеральний штаб Збройних сил України (ЗСУ) заявив про ураження в ніч проти 21 ч...