"Не хочемо давати козир Лукашенку": Експерт розповів, чому Україна не б'є у відповідь по Білорусі

Авіабаза РФ у Білорусі, яку обладнають на аеродромі в Зябрівці, призначена для штурмової авіації - фронтових винищувачів і бомбардувальників. Вона необхідна росіянам на випадок підтримки авіації Росії та Білорусі у разі повторного вторгнення РФ з півночі України. Про це в інтерв'ю "Главреду" розповів політичний аналітик Олександр Кочетков, передають Патріоти України.

"Її створюють для сукупної підтримки білоруської та російської авіації. Однак ця база знаходиться в безпосередній досяжності наших засобів протидії. І якщо там розмістили б стратегічні бомбардувальники, ми б їх повністю знищили", - говорить Кочетков.

У той же час, експерт повідомляє про те, що на удари у відповідь по території Білорусі в разі обстрілів в українських військових може існувати табу.

"Табу є, тому що ми не хочемо давати Лукашенку приводу розповідати населенню Білорусі про ворожий напад на їхню територію. Але як тільки білоруси переходять хоча б на сантиметр український кордон, ми почнемо бити по всіх цілях на території Білорусі. Це не стільки Військова, скільки дипломатична ситуація, адже юридично удари по Білорусі є абсолютно законними, бо з її території здійснюється напад. Але з дипломатичної точки зору ми не хочемо давати козир Лукашенку", - говорить Кочетков.

Австралії обговорює передачу Україні десятків своїх винищувачів-бомбардувальників F/A-18 Hornet

вівторок, 6 червень 2023, 5:30

Австралія розглядає можливість відправлення 41 свого літака F/A-18 Hornet до України. Про це у вівторок, 6 червня, повідомило видання The Australian Financial Review із посиланням на джерела.

Ракетна атака на столицю: Над Києвом та його околицями ППО знищили понад 20 повітряних цілей ворога – КМВА

вівторок, 6 червень 2023, 5:15

Начальник КМВА Сергій Попко повідомив, що в Києві та навколо столиці українська ППО знищила понад 20 повітряних цілей ворога. "Не дивлячись на міжнародне гуманітарне право, ані на безрезультативність, московити продовжують атакувати мирний Київ. Знов н...