Конгрес США готується визнати Росію "державою-агресором "замість" держави-спонсора тероризму", на чому наполягає Україна. Про це пише видання The Hill, передають Патріоти України.
Визнавши Росію "державою-агресором", Конгрес дасть президенту США додаткові повноваження для введення санкцій проти російських чиновників. Однак це не те формулювання, на якому наполягав офіційний Київ, кажуть у Конгресі.
В адміністрації Байдена відкинули українську ідею, оскільки вважають, що статус "держави – спонсора тероризму" перешкоджатиме будь-яким дипломатичним зусиллям щодо припинення війни.
"Зеленський запросив статус держави-спонсора тероризму, а замість цього адміністрація Байдена сказала їм, що не підтримає його, але придумала альтернативний статус, якого навіть не існує ні в національному, ні в міжнародному законодавстві США — немає ніяких правових підстав для цього", — заявив виданню помічник одного з конгресменів.
На його думку, присвоєння РФ статусу "держави-агресора" є "непродуманим піар-заходом", який не допоможе Україні і не покарає Росію.
Проект цього закону зокрема наділяє президента США правом вводити санкції щодо будь-якої людини, причетної до "злочину агресії". Однак критики документа нагадують, що адміністрація Байдена і так вже наклала санкції на Володимира Путіна і більшість російських топ-чиновників, тому новий закон є зайвим.
Низка громадських організацій США, які підтримують Україну, у спільній заяві виступили проти закону про державу-агресора.
"Це нове пропоноване призначення не змінить дій Росії, не заволодіє російськими державними активами і не призведе до осмисленого притягнення до відповідальності російського уряду", — йдеться в заяві.
Українські офіційні особи в коментарі журналістам зазначили, що визнання РФ державою-агресором не відповідає запитам Києва про визнання Росії терористичною державою. Проте, Україна підтримує цей захід, оскільки він визначає Росію, як таку, що "здійснює терористичні акти".
У Криму помітили північнокорейську артилерію, яку перекидали російські загарбники. Не виключається, що вона може бути розгорнута на території України, передають Патріоти України з посиланням на ZDF. Як зазначається, 26 березня у мережі з'явилося відео...
Проєкт закупівлі Україною у Болгарії російських атомних реакторів для двох енергоблоків ХАЕС через корупцію залишається на папері. Про це написав у Facebook народний депутат Ярослав Железняк, зазначивши, що це історія про те, як "рукож***їсть наших кор...