"Не хотіла говорити про ПДЧ": Стало відомо про дивну реакцію Меркель на слова Ющенка на саміті НАТО в 2008 році

На саміті НАТО у 2008 році, де було ухвалено рішення, що Україні не нададуть плану дій щодо членства в Альянсі, канцлерка Німеччини Ангела Меркель дивно реагувала на бажання президента України Віктора Ющенка з нею поговорити. передають Патріоти України.

Вона уникала навіть його наближення, щоб не чіпати незручну для Заходу тему. Про це радниця Віктора Ющенка, викладачка дипломатичної академії при МЗС України Валентина Руденко розповіла в інтерв'ю Наталі Влащенко.

Вона розповіла, що Ющенко на полях саміту просто підійшов до Меркель і по-дружньому взяв її за лікоть, звернувшись англійською.

"Він тільки за лікоть її взяв, вона як відскочила, як заволала "Дайте мені спокій, не підходьте до мене! Не розмовляйте зі мною! Вікторе Ющенко, відійдіть!" Російською мовою", – згадала Руденко.

За її словами, так сталося через те, що до планів Меркель не входило розмовляти про ПДЧ України в НАТО. "Це рішення (про відмову Україні в ПДЧ – Ред.) вже було ухвалено, було у них у кишені. Вони вже почули від Кремля, як за ПДЧ їх каратимуть газом. Буквально за годину Саркозі вже після оголошення рішення, на пресконференції , важко підбираючи слова, розповів, що Україна – ні, але двері завжди відчинені", – додала вона.

"Але всі всі розуміли. Вже у серпні 2008 року після цього Росія вторглася у Грузію", – резюмувала Руденко.

У РФ держслужбовцям масово дають броні, щоб "відкосити" від мобілізації - почалася паніка

неділя, 25 вересень 2022, 7:22

У Росії оголошення "часткової мобілізації" породило паніку серед державних службовців. Вони намагаються відкосити усіма доступними способами - від оформлення броні, до влаштування в аспірантуру передають Патріоти України. . У мережу потрапили списки ...

Мобілізація навряд чи дасть змогу РФ створити ефективні бойові підрозділи для війни проти України, - ISW

неділя, 25 вересень 2022, 7:01

У РФ "часткова" мобілізація продовжує поспішно змушувати тисячі росіян вступати на військову службу. Однак навряд чи таким чином Кремлю вдасться створити ефективну бойову силу. Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW). Аналітики за...