Не хотіли гинути на полі бою: "Мобіків" з Дагестану звинуватили у дезертирстві та "шиють" кримінальні справи

Російських мобілізованих із Дагестану звинуватили у відмові від участі у бойових діях та самовільному залишенні позицій. Наразі проводиться розгляд та кваліфікація дій окупантів, передають Патріоти України.

Про це повідомив Telegram-канал Досьє Шпигуна", з автором якого зв'язався один із мобілізованих військовослужбовців 71 мсп 42 мсд 58 ОА (в/ч 16544, станиця Калиновська, ЧР). Окупант розповів, що разом із 40 своїми товаришами по службі 2 січня перебував під Мар'їнкою Донецької області, де вони потрапили під шквальний артилерійський обстріл із боку ЗСУ.

Водночас вояки держави-агресора були озброєні лише стрілецькою зброєю та не мали засобів зв'язку. Окупанти ухвалили рішення про "відхід" із позицій з метою збереження життів особового складу.

"За словами мого співрозмовника, найменше зволікання коштувало б життя усього підрозділу", – уточнив автор каналу. Коли окупанти повернулися, командування звинуватило їх у боягузтві та брехні, мовляв, жодного обстрілу не було і підрозділ необґрунтовано залишив свої позиції.

Нагадаємо: раніше стало відомо, що в Росії почастішали випадки дезертирства в армії. ЗМІ повідомляли про пошуки втікачів в Астраханській, Ростовській та Волгоградській областях, а також Республіці Калмикія (РФ). Зокрема, до пошуків трьох втікачів в Астраханській області було залучено поліцію. У РФ дезертирство під час мобілізації карається позбавленням волі терміном до 15 років.

Криза в автогіганта? Volkswagen може скоротити десятки тисяч співробітників

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:54

Німецький автовиробник Volkswagen готує новий масштабний план економії, який може передбачати скорочення до 100 тисяч працівників у різних країнах світу протягом найближчих років. Про це повідомляє профільне видання Manager Magazin із посиланням на вла...

Проблеми тільки починаються: Жорін пояснив, що чекає на росіян у Криму

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:28

Для росіян тимчасово окупований Крим стає все більшою проблемою. Через постійні удари по шляхах постачання на півострові виникає гострий дефіцит усього — від пального до їжі, і з кожною новою атакою ситуація лише погіршується. Про це повідомив заступни...