Не лише снарядний голод: Депутат розповів про причини відходу ЗСУ з Авдіївки

Секретар оборонного комітету Верховної Ради України, народний депутат Роман Костенко вважає, що снарядний голод не був єдиною причиною виводу українських військ з Авдіївки та пояснив, з чим ще він був пов’язаний. Зокрема, в інтерв'ю "НВ" він зазначив, що хоча кількість боєприпасів на лінії фронту обмежена, однак коли почалися важкі бої за Авдіївку, то туди були виділені додаткові боєприпаси та резерви, передають Патріоти України.

"Я не знаю, чи встигли вони туди доїхати, не буду називати номери бригад, але уже на наступний день, коли нам це сказали, було Генштабом заявлено про те, що виходять наші підрозділи. Тому об'єктивно, що боєприпаси туди направлялися", - сказав Костенко.

Він зазначив, що створення загрози навколо Авдіївки було ще на початку повномасштабного вторгнення, але потім вдалося стабілізувати ситуацію. "І от вони відновили свої атаки на Авдіївку, бо вона була в напівоточенні. Було зрозуміло, що найменше зусиль (попри те, що їх потрібно було багато прикласти) потрібно було для захоплення Авдіївки, бо вона вже в напівоточенні, можна змусити звідти вийти особовий склад", - зазначив він.

За словами Костенко, ворог перекидав під Авдіївку війська спецпризначення, використовував там своїх найпрофесійніших бійців. Також він звернув увагу на важливий момент в атаках ворога – концентрація на авіаударах.

"Я погоджуюся з Інститутом вивчення війни, які сказали, що це був єдиний раз, коли противник зміг скористатися своєю перевагою в повітрі. І це реально факт. Думаю, що з початку повномасштабного вторгнення, якщо ми беремо до уваги саме авіаційні удари, то найбільший ефект вони мали саме під Авдіївкою. Я не знаю, чому противник зміг зробити цю перевагу, а збивати ми їх лише в останній день почали. Можливо, тому що у нас бракувало якихось засобів, і вони не були туди перекинуті… Так от: противник там створив перевагу в повітрі, і ми бачимо реакцію, зокрема і в Російській Федерації: вони зрозуміли, що це їм дало результат. Що під цими ударами КАБів наше військово-політичне керівництво прийняло рішення, що треба відводити наші війська".

Костенко наголосив, що цей момент треба врахувати в майбутньому і придумати, як цьому протидіяти. "Бо росіяни зрозуміли, що вони успіху досягають, зокрема через своє локальне авіаційне панування. Тому я думаю, вони будуть його використовувати й далі. А оцих авіаційних бомб в них досить багато. Тому зараз питання не просто "закрити небо", а і створити безпольотну зону хоча б кілометрів на 50−70 в бік противника, бо зараз це їхня перевага, на жаль", - додав він.

І це було б можливо, якби Україна вже мала від партнерів винищувачі F-16, або більше Су-34 чи Су-35, або ж хоча б літаків покоління 4+.

"Якби ми мали зараз літаки, які могли б конкурувати за своїм обладнанням і озброєнням з літаками [РФ], зокрема Су-34, Су-35, п’ятого покоління літаки, 4+, то так. Але ці літаки, які ми маємо…", - прокоментував нардеп.

За його словами, Росія має на озброєнні кращі літаки: а в українських пілотів навіть немає можливості дотягнутися до них швидше, щоб збити, адже наявні у ЗСУ радари теж російським "не конкуренти".

"Наші радари не конкурують з їхніми, вони нас бачать далі, і ракети нас вражають ще на підльоті, коли наші радари їхні [винищувачі] навіть не бачать. Це проста математика, яку ми маємо розуміти", - акцентував він.

За його словами, поточна ситуація на фронті в черговий раз продемонструвала, наскільки важливий фактор авіації. Вона зіграла "ключову роль" на Авдіївському напрямку, сказав Костенко. Щось нормально патрулювати Україна зможе лише тоді, коли отримає F-16. Це дозволить хоча б мати рівні можливості бачити сили РФ у небі, а значить, і не підпускати їх ближче до лінії зіткнення, пояснив він.

Путін досі тремтить від стразу як поросячий хвіст: По всій Росії чекісти хапають соратників Пригожина до річниці походу вагнерівців на Москву

неділя, 23 червень 2024, 16:30

У Росії ФСБ проводить "велику спецоперацію" щодо близьких соратників Євгена Пригожина до річниці так званого "маршу справедливості" ПВК "Вагнера" на Москву, який розпочався 23 червня 2023 року,. Операція проводиться в різних містах, інформує російський...

Сатанинська підступність: Засудженого за смертельну ДТП Єфремова хочуть відправити на війну в Шторм Z, щоб вбивав своїх колись любих українців

неділя, 23 червень 2024, 15:54

Опозиційному російському діячеві, актору Михайлу Єфремову, який відбуває покарання за смертельну ДТП, можуть дати умовно-дострокове звільнення за однією умовою - 60-річний чоловік має брати участь у так званій СВО. . Таку завяу нещодавно зробила орга...