Не лише снаряди: КНДР могла передати Росії зброї на суму до 5,5 млрд доларів

Північна Корея значно збільшила свої доходи завдяки співпраці з Росією. З початку повномасштабної війни проти України КНДР передала РФ зброї на суму від 1,7 млрд до 5,5 млрд доларів. Про це йдеться у дослідженні німецького Фонду Фрідріха Наумана. За словами експертів, доходи Пхеньян можуть збільшитися ще на сотні мільйонів доларів, враховуючи, що він відправляє своїх солдатів до Росії, передають Патріоти України.

Дослідники зазначають, що точна вартість північнокорейської зброї невідома, але Північна Корея має досвід продажу зброї за ціною і вищою, і нижчою ринкових цін. За мінімальними оцінками, Росія могла заплатити 1,7 млрд доларів за снаряди та ракети: по 300 доларів за снаряд 152 мм, по 150 доларів – за 122 мм, по 1,5 млн доларів – за ракету KN-23/24.

За максимальною оцінкою вартість північнокорейського озброєння для РФ могла досягати 5,5 млрд доларів: тисяча доларів за снаряд 152 мм, по 500 доларів – за 122 мм, 3 млн доларів – за ракету KN-23/24.

У Фонді припускають, що Москва, швидше за все, отримала лише дві партії північнокорейських ракет KN-23 та KN-24 – восени 2023 року та влітку 2024-го. Кожна партія, ймовірно, складалася з 50 одиниць. Решта поставок – це артилерійські снаряди та інше озброєння.

Експерти зазначають, що доходи Північної Кореї можуть збільшитися ще на сотні мільйонів доларів завдяки відправці своїх військових до Росії.

"З огляду на значні грошові винагороди, обіцяні Кремлем іноземним бойовикам, режим Кіма може розглядати відправку військ в Україну як можливість покращити своє фінансове становище. Навіть за консервативними оцінками, Кім Чен Ин потенційно міг би накопичити від 143 до 572 млн доларів додаткових річних доходів, якби він виділив від 5 до 20 тисяч осіб для підтримки військових зусиль РФ", – йдеться в дослідженні.

На думку експертів, гіпотетично Північна Корея може дозволити собі розгорнути до 100 тисяч військовослужбовців в Україні, але це малоймовірно.

"Щоб не поставити під загрозу стабільність північнокорейського режиму та враховуючи ризик втечі солдатів і обмежені ресурси, відправка понад 20 тисяч солдатів виглядає малоймовірною", – йдеться у дослідженні.

Відпрацювали точно: Генштаб ЗСУ підтвердив ураження Рязанського нафтопереробного заводу

понеділок, 24 лютий 2025, 11:18

Підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, Головного управління розвідки, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, у ніч на 24 лютого 2025 року завдали ураження по Рязанському нафтопереробному заводу у Рязанській області, що задіяний у...

Є три версії - "погана", "краща" і "катастрофічна": The Economist дізнався деталі угоди про ресурси між США і Україною

понеділок, 24 лютий 2025, 10:50

Україна веде важкі переговори із США про надання американцям доступу до українських ресурсів в обмін на гарантії безпеки та подальшу допомогу. Як пише The Economist із посиланням на українських посадовців, які побажали залишитися анонімними, американці...