
Міністерство закордонних справ не впливає на підготовку і прийняття ключових рішень. Воно маргіналізоване. Про це в інтерв'ю говорить колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін, передають Патріоти України.
"Рішення ухвалюють кілька людей в Офісі президента. Навіщо тоді ми витрачаємо гроші платників податків на МЗС? У зовнішній політиці не можна діяти методом бізнес-рішалова", - наголошує він.
За словами дипломата, обережна системна дипломатія дуже важлива. "Має досвід і розуміння людей, їхню довіру. Адже політика - це люди. Особливо у нас, де немає усталених інституцій. Оцінку ризиків, побудову стратегії не може забезпечити маленька група - лише система. Остаточно вирішує Зеленський - це його сфера відповідальності - за Конституцією. Але без Міністерства не зможе повноцінно діяти", - додає він.
В анексованому Криму російські військові почали використовувати нові способи маскування бензовозів, намагаючись убезпечити їх від атак українських безпілотників. За даними українських партизанських рухів, паливні цистерни перефарбовують у яскраві коль...
Російські війська стикаються з дедалі більшими труднощами із забезпеченням логістики до тимчасово окупованого Криму. Про це повідомляють активісти руху «Жовта Стрічка», передають Патріоти України. За їхніми даними, після ураження поромної інфраструктур...