Не на таке розраховували: У Бахмуті росіяни потрапили в тактичну пастку, - експерт із питань безпеки

Війська РФ у своєму намаганні захопити Бахмут на Донеччині, що триває вже більше дев’яти місяців, закінчили історію ПВК "Вагнер" і десантно-штурмових підрозділів. Наприкінці минулого року окупанти навіть потрапили на цьому напрямку в тактичну пастку Про це заявив розповів експерт із питань безпеки Іван Варченко в ефірі "24 каналу", передають Патріоти України.

За його словами, загарбники вірили, що почався їхній "великий наступ", хоча зазнавали втрат, а нині вороже угрупування не має перспектив

Аналітик пояснив, що в психологічно-оперативну пастку під Бахмутом російська армія потрапила в кінці 2022-го, коли була майже виснажена морально й фізично, а також готова була перейти до оперативної паузи.

На той час, пригадав Варченко, окупанти втратили Херсонщину та Харківщину, тож уже розраховували на відпочинок узимку, щоби навесні кинутися в бій.

"Але раптом виявилося, що під Новий рік отримали маленький успіх – вдалося взяти місто Соледар, яке до війни налічувало 10 тис. осіб. І от вони подумали, що почався їхній "великий наступ", – пояснив експерт.

Тоді загарбники, хоч і були виснажені, посунули в наступ, який, за їхніми планами, мав розпочатися пізніше. У підсумку впродовж трьох-чотирьох останніх місяців вони перебувають у форматі "ось-ось візьмемо Бахмут".

"Виснажені, вони кинулися у велику наступальну операцію, яку планували через три місяці. Їм здалося, що вони намацали слабке місце в Україні", – зазначив Варченко.

Крім того, пояснює експерт, в Бахмуті окупанти закінчили історію групи "Вагнера" й десантно-штурмових підрозділів ЗС РФ. За даними британської розвідки, кадрові російські військові покращили взаємодію із "вагнерівцями", які намагаються штурмувати місто.

Варченко каже, що таке вороже об’єднання може відбутися, бо всі загарбники хочуть вижити. Водночас їхня взаємодія не має перспектив, оскільки лідери збройних угрупувань переслідують різні стратегічні цілі. "Вагнерівці" – це найманці, які сьогодні тут, а завтра їхні рештки поїдуть в інше місце заробляти гроші. ЗС РФ такого поля для маневрів не мають. Тому вони були дуже зацікавлені, щоб прибрати до рук ПВК і змусити її діяти відповідно до єдиних сценаріїв", – пояснив експерт.

Щоб було кому воювати: У РФ запровадять обов'язковий курс із безпілотників для студентів, - ЦПД

понеділок, 22 червень 2026, 16:50

Російська влада продовжує посилювати мілітаризацію системи вищої освіти, дедалі активніше інтегруючи навчальні заклади у підготовку кадрів для військової сфери, передають Патріоти Україн з посиланням на Центр протидії дезінформації. Російська влада пр...

Захід ДРГ у Костянтинівку не означає контроль: У ЗСУ розкрили, що відбувається в місті

понеділок, 22 червень 2026, 16:26

Проникнення російських диверсійно-розвідувальних груп у межі Костянтинівки на Донеччині не свідчить про встановлення контролю над містом. Про це заявив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в інтерв'ю "Українському радіо", передают...