"Не подобається - не купуйте": У Німеччині випустили ювелірну прикрасу у вигляді карти України без Криму (фото)

У Німеччині можна придбати ювелірну прикрасу у вигляді карти України, але без Криму. Виробник пояснює помилку технічними, а не політичними причинами. Німецька фірма S.W.W. Schmuckwaren GmbH із міста Леонберг, що біля Штутгарта, виробляє і продає золоті і срібні підвіски у формі карти України, але взагалі без Криму. Про це повідомляє DW, передають Патріоти України.

Залежно від розміру і матеріалу вартість кулона становить від 22,95 до 295,95 євро. Фірма виробляє схожі ювелірні вироби з обрисами багатьох інших країн світу, проте вони відповідають міжнародно визнаним кордонам цих країн.

Директор фірми-виробника Свен Вільгельм заявив, що ювелірний виріб не має жодного політичного підґрунтя. За його словами, зробити підвіску-карту, де півострів був би приєднаним до материкової частини України, просто «технічно неможливо».

На зауваження DW, що в такому вигляді карта-підвіска не відповідає міжнародно визнаним кордонам України, Вільгельм зауважив, що ті, кому цей виріб не подобається, не мусять його купувати. «Ви можете замовити у мене також окрему підвіску з Кримом і носити їх разом», – запропонував компромісний, на його думку, варіант директор S.W.W. Schmuckwaren GmbH.

Підвіски з Україною без Криму донедавна можна було купити не лише у фірми-виробника, але й на сайтах таких велетнів інтернет-торгівлі, як OTTO та Amazon. DW зв’язалася з обома компаніями та попросила пояснити, чому на їхніх торговельних майданчиках продається ювелірний виріб, який не зображає визнані світовою спільнотою кордони України.

Відреагували компанії на запит по-різному. Німецький концерн OTTO, який багато хто в Україні знає ще за каталогами посилкової торгівлі, миттєво вилучив підвіску зі свого сайту. За словами речника концерну Франка Зургольта, OTTO також висунув до продавця вимогу ніколи більше не продавати через сайт Оtto.de цей або схожий товар.

А от у німецькому підрозділі компанії Amazon взяли до відома запит DW, але згодом відмовилися коментувати цю ситуацію. Підвіски з картою України без Криму станом на 11 червня все ще можна було купити на німецькому сайті Amazon (12 червня товар вже не доступний. – Ред.).

Україна може перемогти РФ і повернути Крим, але є кілька проблем, - екскомандувач армією США в Європі

п’ятниця, 27 січень 2023, 6:56

Україна може перемогти країну-агресорку РФ на полі бою і повернути усі свої території, включно з окупованим Кримом. Але українським військовим доведеться стикнутися з низкою проблем. Росія зганяє на війну своїх мобілізованих, а захисникам України довед...

Акт про відмову має бути складено у присутності мінімум двох свідків: Адвокатка пояснила, чи мають право вручати повістки на вулиці

п’ятниця, 27 січень 2023, 6:42

В Україні діє воєнний стан та загальна мобілізація, то ж чоловіки від 18 до 60 років можуть бути мобілізовані. Закон не передбачає обов’язковості місця вручення повістки, тому її вручити можуть будь-де. Яким має бути алгоритм дій під час вручення повіс...