Не просто так: Історик розповів, навіщо в Росії оприлюднили Пакт Молотова-Ріббентропа

Москві важливо наголосити, що договір був вимушеним кроком антигітлерівської коаліції, а не імперіалістичними зазіханнями Сталіна.

Підписання Пакту Молотова-Рібентропа. Архівне фото.

Нинішня Росія, як правонаступниця СРСР, прагне переконати світ у невинуватості Союзу за Другу світову війну, а підписання Пакту Молотова-Ріббентропа з тодішньою нацистською Німеччиною було вимушеним кроком з його боку. Таке припущення висловив український історик Олександр Мотиль, аналізуючи оприлюднення російським МЗС документів договору та додаткового протоколу до нього, передають Патріоти України.

“Ці документи давно відомі. Але наближається 80-ліття підписання договору, і в Москві хочуть, щоб світ вірив, що СРСР не несе відповідальності за Другу світову війну і був змушений увійти в союз із нацистською Німеччиною, в результаті якого тісно співпрацював із Берліном та фактично розпочав війну розподілом Польщі. Москві важливо наголосити, що договір був вимушеним кроком антигітлерівської коаліції, а не імперіалістичними зазіханнями Сталіна”, — вважає історик.

Договір про ненапад між СРСР і Німеччиною уклали 23 серпня 1939 року. Документи публікувалися і раніше, в 90-і роки, з посиланням на архів МЗС. Однак візуально для громадськості їх представили минулого тижня, 31 травня.

На російському сайті Нistoryfoundation з'явився російський переклад. Окрім самого договору історико-документальний департамент МЗС РФ надав секретний додатковий протокол до нього.

Джерело: Обозреватель

Закликав застосувати ядерну зброю проти України: В аеропорту США українка провчила російського школяра

неділя, 22 травень 2022, 15:52

Голова правління Всеукраїнської громадської організації "ОПОРА" Ольга Айвазовська поділилася з підписниками неприємним інцидентом, учасником якого вона стала в одному з аеропортів США. Підліток із РФ сказав їй, що для закінчення війни Росія має викорис...

Він був броньований, але це не врятувало: Десантники розповіли, як збили російський Су-25 з ПЗРК "Ігла"

неділя, 22 травень 2022, 15:40

Львівські десантники уточнили, що у Луганській області збили російський Су-25 з переносного зенітно-ракетного комплексу "Ігла". Про це повідомляє Командування Десантно-штурмових військ Збройних сил України у соцмережі Facebook, передають Патріоти Украї...