Не просто загроза енергетичної залежності: У Польщі заявили, що "Північний потік-2" можуть використовувати для шпигунства

Спікер польського міністра-координатора спецслужб Станіслав Жарин заявив, що "Північний потік-2" може бути використаний для розвідувальної діяльності. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на Polskie Radio.

"Під час будівництва газопроводу росіяни могли розмістити шпигунські пристрої для стеження", – сказав Жарин. За його словами, якщо "Північний потік-2" буде завершено, це створить загрозу для інформаційної безпеки Заходу. Існує ризик того, що інфраструктура газопроводу на дні Балтійського моря буде використана для шпигунсько-розвідувальної діяльності, вважає Жарин.

"Хоча проєкт представлений Німеччиною як суто економічний, "Північний потік-2" загрожує безпеці Заходу", – зазначає спікер. Він також додав, що Балтійське море – це акваторія, де часто проводяться маневри НАТО, а на додаток там теж транспортують зріджений газ, завдяки якому такі країни, як Польща, можуть уникнути енергетичної залежності від Росії.

"У зв'язку з цим потрібно серйозно сприймати російську загрозу в розвідувальній сфері в зв'язку з "Північним потоком-2", говорить Жарин. Він вважає, що іншою небезпекою, пов'язаною з газопроводом, є потенційне використання Росією як привід для розміщення на Балтиці свого флоту, що теоретично може захищати газопровід. "Це може паралізувати судноплавство в Балтійському морі та створити ризик ескалації конфліктів", – пояснює він.

Спікер також звернув увагу на фінансову частину інвестиції. "Гроші, які Росія заробить на експлуатації газопроводу, вона може потім використовувати для дестабілізації Заходу", – додав Жарин.

Польща, яка є найбільшою країною на східному фланзі НАТО, цілком розуміє загрози, пов'язані з трубопроводом, але цю думку поділяє все більше європейських держав. Жарин впевнений, що це питання серйозно повинна розглянути Німеччина, а США в свою чергу повинні продовжувати співпрацювати з Європою, щоб "розвалити російський проєкт".

Заради зустрічі з Ердоганом: Зеленський із дружиною прибув із візитом до Туреччини (фото, відео)

субота, 10 квітень 2021, 16:15

У суботу, 10 квітня, президент України Володимир Зеленський прибув до Туреччини з робочим візитом разом із дружиною Оленою Зеленською. Український гарант має зустрітися з лідером країни Реджепом Ердоганом. Про це у Twitter повідомив посол України в Тур...

"Оч.умелые ручки" заважають: РФ відклала повернення у стрій атомного крейсера "Адмирал Нахимов"

субота, 10 квітень 2021, 15:15

При цьому, за даними російських ЗМІ, в результаті модернізації "Адмирал Нахимов" має стати носієм гіперзвукових ракет "Циркон", ракет "Оникс" и "Калибр". Загальна кількість таких ракет в боєзапасі корабля має складати 70 одиниць, проти 20 ракет П-700 "...