Не схотів помирати за Путіна: Під час контрнаступу ЗСУ на Харківщині росіянин здався в полон разом з танком

У процесі успішного контрнаступу в Харківській області бійці ЗСУ захопили чимало ворожої техніки, боєприпасів та взяли в полон десятки російських військових. Деякі з них вирішили здатися самі, причому один прибув здаватись прямо на танку. Про це в ефірі "24 каналу" розповів представник координаційного штабу з військовополонених Андрій Юсов, передають Патріоти України.

За його словами, російські військові масово здавалися в полон, до того ж іноді навіть цілими підрозділами та разом із технікою.

Були й ті, кого захопили у полон під час воєнних дій. Отже, зараз обмінний фонд поповнився і кадровими російськими військовими, і представниками ПВК "Вагнера", і силоміць мобілізованими вихідцями з так званих "ДНР" і "ЛНР". Серед "вагнерівців" було чимало ув'язнених, яких агітували на участь у війні в Україні.

Говорячи про представників ОРДЛО, Юсов зазначив, що більшість із них — примусово мобілізовані, їхній морально-психологічний стан спочатку був плачевним, а зараз це тільки посилилося.

"Це досить різношерста публіка, яку Україна готова повертати відповідно до норм міжнародного права, Женевської конвенції для того, щоб повернути своїх захисників із полону", — сказав Юсов.

Однак, за його словами, далеко не всі полонені хочуть повертатися до Росії. Це переважно стосується представників ОРДЛО. Однак і не всі громадяни РФ "горять бажанням" повертатися на Батьківщину.

З такими відмовниками питання вирішуватиметься окремо. Поки що вони утримуватимуться у спеціальних місцях, де до них ставитимуться згідно з нормами міжнародного права. Але відповідатимуть за скоєні злочини всі, запевнив Юсов.

"Путін у 2022 році зробив найбільшу дурість у своєму житті": Екс-розвідник розповів про страх диктатора (відео)

середа, 1 лютий 2023, 14:59

21 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін підписав свій смертний вирок як диктатор. Політично він уже мертвий. Таку думку в інтерв'ю УНІАН висловив колишній співробітник КДБ і російської розвідки Сергій Жирнов, зазначивши, що Путіну варто було п...

"Залізли в кишені захисників": Зеленського закликали повернути військовослужбовцям скасовані премії - петиція

середа, 1 лютий 2023, 14:52

З'явилася нова петиція із закликом повернути військовослужбовцям скасовані премії. Українці просять Володимира Зеленського переглянути рішення щодо зарплат захисників, яким "влізли в кишені", передають Патріоти України. Автором електронного звернення 3...