"Не спілкуюсь із Путіним вже рік": Президент Сербії заявив, що не заперечує проти постачання сербських боєприпасів в Україну

Президент Сербії Александр Вучич, якого вважають союзником російського диктатора Володимира Путіна, заявив, що не планує зупиняти постачання сербських боєприпасів в Україну. Про це повідомляє Financial Times, передають Патріоти України.

Президент Сербії в інтерв'ю сказав, що йому відомо про повідомлення Вашингтона про те, що сербські боєприпаси потрапили в Україну через посередників, і що він не планує це зупиняти. «Чи можливо, що це відбувається? Я не сумніваюся, що це може статися. Яка альтернатива для нас? Не виробляти? Не продати?» — сказав Вучич.

На запитання, чи був це навмисний крок, щоб заручитися підтримкою Заходу, Вучич відповів, що Белград прагнув діяти «нейтрально». «Але я не дурень. Я знаю, що частина зброї може опинитися в Україні», — додав сербський лідер.

Вучич нагадав, що Сербія приєдналася до всіх резолюцій ООН, які засуджують повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Також його країна долучилася до заборон на реекспорт до Росії технології подвійного призначення.

Президент Сербії додав, що минули часи, коли він спілкувався з Путіним кожні три місяці. Він уточнив, що вже рік не виходить на зв’язок із Кремлем.

Раніше ЗМІ, посилаючись на витік секретних документів Пентагону, повідомили, що Сербія — єдина країна Європи, яка відмовилася запровадити санкції проти Росії за її вторгнення в Україну — таємно погодилася постачати зброю Києву або вже надіслала її. У Міноборони Сербії це заперечили. До цього інформація про постачання Белградом боєприпасів уже з’являлися, але влада тоді теж усе відкидала.

Ірану достатньо двох тижнів для створення ядерної зброї - Міноборони США

неділя, 1 жовтень 2023, 18:27

У щорічній доповіді щодо загрози застосування зброї масового ураження Міністерство оборони США повідомило, що Іран має достатньо ресурсів, щоб створити ядерну зброю менше ніж за два тижні. Про це йдеться у документі під назвою "Стратегія протистояння з...

РФ нічого протиставити: Дикий пояснив, як Україні вдалося атакувати окупантів у Криму ракетами на 280 км

неділя, 1 жовтень 2023, 17:56

Українські військовослужбовці успішно пристосувалися до використання крилатих ракет Storm Shadow та SCALP. Підтвердженням цього є удари по об'єктах росіян у тимчасово окупованому Криму. Однак спочатку захисникам України довелося знищити протиповітряну ...