Не тільки Путін може "грати м'язами": США перекинули есмінець з "Томагавками" на відстань удару по Криму і Ростову (фото)

Американський есмінець USS Nitze, оснащений "Томагавками", підійшов до входу в протоку Босфор і кинув якір біля узбережжя Стамбула перед запланованим заходом в порт на військовій-морській базі Гельджюк. Про це йдеться в Twitter 6-го флоту США, передають Патріоти України.

Останній військовий корабель США покинув Чорне море в грудні 2021 року - напередодні вторгнення РФ в Україну, згадує USNI News. Після чого, у зв'язку з війною РФ проти України, Туреччина перекрила протоки Босфор і Дарданелли для бойових кораблів, не приписаних до портів Чорного моря.

USS Nitze супроводжував ударну групу авіаносця Джорджа Буша-старшого, що зупинилася недалеко від Стамбула біля палацу Долмбахче. У заяві американські військові відзначили, що візит Nitze - "це можливість ще більше зміцнити давні і важливі зв'язки США з Туреччиною" як членом НАТО.

Запланований захід Nitze в порт на військово-морській базі Гельджюк є третім заходом есмінця в район операцій 6-го флоту з моменту розгортання в липні 2022 року.

"Спільні операції Туреччини з ВМС США в Середземному морі посилюють міць Північноатлантичного союзу і підвищують оперативну сумісність. Середземне море є важливим водним шляхом для морської торгівлі та стабільності у всій Європі. ВМС США регулярно діють в цьому регіоні в тісній координації з нашими регіональними союзниками і партнерами", - цитує ЗМІ повідомлення флоту.

Озброєний майже сотнею крилатих ракет, USS Nitze став першим американським військовим кораблем, який увійшов до чорноморського регіону з початку російського вторгнення в Україну. USS Nitze здатний дотягнутися ракетами до Криму, зони бойових дій на Донбасі, а також південних російських регіонів, включаючи Краснодарський край і Ростовську область.

USS Nitze - характеристики

Есмінець входить до "Арлі Берк". Кораблі цього типу використовують для захисту корабельних угруповань США від масованих атак ворога з пуском протикорабельних ракет.

Крім того, такі есмінці використовуються як ППО, ведуть боротьбу з надводними кораблями противника, забезпечують морську блокаду, підтримують артилерією десант під час висадки і так далі. Есмінці несуть, зокрема, від 8 до 50 ракет "Томагавк", зенітну артилерію, ракети "Гарпун".

Путін влаштував чиновнику "допит", намагаючись видавити з нього слово "бандерівці" (відео)

п’ятниця, 29 вересень 2023, 6:24

Російський диктатор Володимир Путін настільки збожеволів на так званих бандерівцях, що, схоже, не може прожити без їхньої згадки жодного дня. Так, під час наради він влаштував справжній допит, аби лише почути це заповітне слово, передають Патріоти Укр...

"Один разок хоча б": Вчений, брат олігарха та друг дитинства Путіна просить "жахнути" ядерною зброєю по Новій Землі, аби легше розібратись з Україною

п’ятниця, 29 вересень 2023, 3:25

У Російській Федерації президент Національного дослідницького центру (НДЦ) "Курчатовський інститут" Михайло Ковальчук 28 вересня в Москві на відкритті виставки "Ефект Курчатова — Александрова", запропонував випробувати ядерну зброю на Новій Землі, щоб ...