Не тільки тому, що вони "просто тупі": Чому для російських окупантів важлива Чорнобаївка

Збройні Сили України вісім разів розбили російських окупантів під Чорнобаївкою. Про феномен цього місця нещодавно коротенько розповів радник керівника Офісу президента Олексій Арестович. А ось автор Кирило Данильченко у своєму блозі дав розгорнуте пояснення. За його словами, Чорнобаївка — ключове місце для забезпечення угруповання окупантів у південних регіонах України, передають Патріоти України.

Два тижні тому ЗСУ захопили робочу карту одного з офіцерів 49-ї армії. Вона актуальна на 8 березня — деякі дані і плани застаріли. Однак феномен Чорнобаївки карта дозволяє визначити.

У південному секторі РФ зосередила солідні сили. Загинаємо пальці: 4 БТГр ВДВ, 6 механізованих БТГр, дві бригади (11-а десантно-штурмова і 126-а берегової оборони), два полки (255-й і 33-й мотострілкові полки). Сюди додаються 439-а реактивна бригада, а також бригада і полк забезпечення розвідувальною інформацією.

Виходить солідне скупчення військ, яке потрібно постійно забезпечувати припасами — паливом, снарядами, їжею, водою, дровами для обігріву і так далі. Все це повинно безперервним потоком доставлятися по залізничних коліях. Але українська артилерія перебила сполучення, через що у ворога виникли суттєві проблеми. Антонівський міст і переправи в Новій Каховці знаходяться в зоні дії наших "Смерчів" і "Ураганів". ЗСУ вже наносили тут удари за допомогою коригування "Байрактарами".

В результаті аеродром в Чорнобаївці автоматично став ключовим об'єктом для забезпечення угруповання РФ в секторі. Потяги розвантажуються на базах в Криму, а потім вертольоти доставляють все в Чорнобаївку.

Однак постачання — лише перша причина. Друга — це передовий командний пункт. На території аеродрому розташували штаби всієї Зведеної Південної групи військ: 22-го армійського корпусу, 7-ї десантно-штурмової дивізії і тактичної групи 358-го ЗРП. А це означає, що Чорнобаївка була щільно набита технікою і ворожими офіцерами, які разом розташовувалися на відносно невеликій площі.

В таких умовах аеродром став ласою ціллю для нашої авіації і реактивної артилерії, яка працює з Миколаєва і Очакова. Результати ударів — десятки одиниць знищеної техніки і вбиті офіцери вищого командування.

Кілька діб тому ЗСУ вийшли в район Посад-Покровського, звідки можна обстрілювати Чорнобаївку з 122-мм гаубиць. Через це ворогові довелося евакуювати свої штаби зі злітно-посадкової смуги. Аеродром більше не може використовуватися для постачання, але окупанти все одно не залишають спроб встановити контроль над Чорнобаївкою.

Удари по аеродрому дозволили позбавити ворога величезної частини ресурсів. Тепер окупантам буде ще складніше просунутися далі. Будь-яка спроба обернеться колосальними втратами, яких армія РФ прагне уникнути.

"Нам ще Харків і Київ, а вони Бахмут взяти не можуть": Окупанти поскаржилися на провали армії РФ і покарання за дезертирство. Перехоплення

субота, 25 березень 2023, 6:57

Російські окупанти в Україні скаржаться на відсутність військової техніки і бідкаються, що не можуть захопити місто Бахмут на Донбасі. Також нарікають на своїх генералів і на велику кількість дезертирів. Попри це загарбники досі не полишають мрій захоп...

МЗС – місії ООН на "порушення прав" російських загарбників в Україні: Неприйнятно покладати відповідальність на жертву агресії

субота, 25 березень 2023, 5:57

По суті оприлюднені висновки моніторингової місії ООН цілком вкладаються у наротив російської пропаганди - "нє всьо так адназначна". Міністерство закордонних справ України у відповідь на висновки Моніторингової місії ООН щодо порушення прав людини стос...