"Не треба наражати себе на ризик втягування у війну": Президент Болгарії проти прискореного вступу України у НАТО

Президент Болгарії Румен Радєв відмовився приєднуватися до заяви президентів дев’яти держав Центрально-Східної Європи, де засуджується анексія українських територій Росією та підтримується вступ України у НАТО. Такий коментар Радєва у понеділок, 3 жовтня, розповсюдила його пресслужба, повідомляють Патріоти України із посиланням на BNR.

Йдеться про поширену в неділю, 2 жовтня, заяву, яку підписали президенти дев'яти країн Північноатлантичного Альянсу з Центральної та Східної Європи, в якій вони також закликали НАТО суттєво збільшити військову допомогу Україні.

"Болгарія є частиною декларації Бухарестського саміту НАТО 2008 року щодо майбутнього вступу України до Альянсу, але ця декларація була прийнята в зовсім іншому безпековому середовищі", - наголошується в заяві болгарського президента.

«Військові дії на території України сьогодні вимагають, щоб її членство в Альянсі обговорювалося в рамках Північноатлантичної ради в повному складі і щоб це не наражало на ризик прямого втягування країн НАТО у війну», — додав він.

За словами Радєва, рішення про вступ України до НАТО має бути ухвалене лише після того, як Україна та Росія узгодять та імплементують "чіткі параметри мирного врегулювання конфлікту".

2 жовтня президенти дев'яти країн НАТО закликали «суттєво збільшити військову допомогу Україні» та підтримали її членство в Альянсі.

Під заявою підписалися:

  • президент Польщі Анджей Дуда;
  • президент Чехії Мілош Земан;
  • президент Естонії Алар Каріс;
  • президент Латвії Егілс Левітс;
  • президент Литви Гітанас Науседа;
  • президент Північної Македонії Стево Пендаровський;
  • президент Чорногорії Міло Джуканович;
  • президент Румунії Клаус Йоханніс;
  • президент Словаччини Зузана Чапутова.

Вважають за "подвиг": Окупанту, що загинув під час п’яної стрілянини з ФСБівцями в Херсоні, урочисто встановлять меморіальну дошку в рідному селі

субота, 3 грудень 2022, 6:58

Російському окупантові Сергію Обухову, якого було ліквідовано під час п'яної перестрілки зі співробітниками ФСБ у раніше окупованому Херсоні, встановлять пам'ятну дошку у його рідному селі Шилекша. Причиною його загибелі вирішили оголосити "виконання в...

У лютому Росія зрозуміє, що з тріском програла війну: Арестович озвучив перспективи зимової фази боротьби

субота, 3 грудень 2022, 6:44

До лютого 2023 року в Росії не залишиться нікого, хто б вірив у які-небудь перспективи війни в Україні. У РФ зрозуміють, що з тріском програли цю "кампанію". Про це радник Офісу президента Олексій Арестович розповів під час розмови з російським правоза...