Володимир фактично звинуватив патріарха Кирила у братовбивчій війні і поставив питання про від’єднання від Російської православної церкви.
Митрополит Володимир стверджує, що підпорядкована Москві релігійна установа перебуває «в стані банкрутства», і звинувачує, що «в Росії і світська, і церковна влада ставилася і ставиться до нас як до периферійного та безхребетного народу». Водночас митрополит Володимир звинувачує патріарха Кирила у «майже повному ігноруванні», наголошуючи на відсутності підтримки «в цей важкий період».
У листі від 5 вересня 2023 року, опублікованому в блозі колишнього депутата парламенту Влада Кубрякова, колишнього заступника голови Християнсько-демократичної народної партії (ХДНП), йдеться, що митрополія Кишинівська та всієї Молдови «сприймається у молдавському суспільстві як форпост Кремля та поборник російського вторгнення в Україну». Таким чином, «для православної церкви Молдови це об'єднання рівносильне зникненню з релігійної та суспільної сцени країни».
«(…) Що ми отримали у відповідь на наші запити? У кращому разі, якщо не майже повне ігнорування, то обіцянки, які, швидше за все, й досі забуті. Проігноровано листування та переговори, а час летить дуже швидко не на нашу користь. Питання могло бути вирішене оперативно, як це роблять сусіди румуни. Оперативність була необхідна для утримання священників від постійної спокуси з боку румунської держави, яка пропонує повне забезпечення священнослужителів щомісячною зарплатою у розмірі 800-900 євро, медичною страховкою, пенсією та звільненням парафій від квартальних звітів (…).
Митрополит Кишиневський і всієї Молдови зазначає, що «православна церква в Молдові стає все більш небажаною у публічній сфері через її прямий зв'язок з Російською Федерацією» і наголошує, що «Бессарабська митрополія, яку відкрито підтримує Румунський патріархат, Республіка Молдова та Румунія, продемонстрували, що є силою, яку вже не зупинити і яка, схоже, хоче і добиватиметься відновлення своїх історичних прав».
«(…) Інша тенденція, яка турбує наш народ і духовенство, яке, до речі, 80% мають румунське громадянство, це все більш наполегливе прагнення Московського патріархату поглинути Молдавську митрополію в так званий «російський світ», який є чужим для наших національних устремлінь і цінностей. На жаль, ця тенденція є продовженням жорстокої політики денаціоналізації, що проводилася щодо молдаван у період царський, а потім за радянських часів, яку Російська православна церква хоче «удосконалити». На жаль, у Москві досі не зрозуміли, що народ Молдови має латинське коріння, і цілком природно, що він прагне зблизитися і залишитися в цьому цивілізаційному просторі після століть штучного поділу, ні в якому разі не зраджуючи православ'я (…).
(…) У цій ситуації ми запитуємо Вас, Вашу Святість, як нам уникнути провалу у прірву, яка відкрилася внаслідок російського вторгнення в Україну з одного боку, і недовіри як духовенства, так і народу до нашої позиції, яка нібито безпосередньо пов'язана з російськими інтересами, з іншого? Як нам зберегти тісні відносини з Російською православною церквою, коли географічний зв'язок практично розірваний, коли ми вже не можемо набувати церковних предметів, виготовлених у Російській Федерації, оскільки між нашими країнами практично немає торгових шляхів? Як бути в умовах все більш очевидної консолідації Румунської православної церкви в Республіці Молдова і що робити, коли Російська православна церква, яка вважає себе нашою Матір'ю, поводиться до нас, на нашу думку, м'яко кажучи, неповажно?», – ідеться у листі.
Мита, введені президентом Трампом, оминули Росію, оскільки санкції США вже "перешкоджають будь-якій значущій торгівлі", хоча Америка продовжує торгувати з РФ більше, ніж з такими країнами, як Маврикій чи Бруней, що потрапили до списку, передають Патріо...
Усунення або ліквідація диктатора Володимира Путіна не змінить загальний політичний курс Росії. На сьогодні ватажок Кремля має оточення, яке не готове змінювати курс країни. При цьому і в США, і в Європі розуміють, що зміна лише одного Путіна не принес...