"Не треба порівнювати із Майданом": Військовий експерт оцінив протести в Молдові

Олег Жданов заявив, що з реалізацією сценарію введення в країну російських військ взагалі величезна проблема.

Олег Жданов. Фото: скріншот з відео.

Масові протести, що спалахнули в Молдові 9 червня, не можна порівнювати з українським Майданом; сценарій "Путін, введи війська" також не буде застосований. Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов, передають Патріоти України.

"Паралель проводити не варто, тому що дуже багато відмінностей і особливостей", - сказав він.

"У них суто конституційна криза. Вони зіграли в ситуативну більшість, обрали нового голову парламенту і новий уряд, але при цьому Конституційний суд тут же відсторонив Додона від обов'язків президента і призначив голову парламенту. Там серпентарій закручений більше, ніж було у нас", - переконаний експерт.

Говорячи про військовий бік питання, Жданов констатував: нікого виводити на вулиці. Він додав, що з реалізацією сценарію введення в країну російських військ взагалі величезна проблема. Справа в тому, що в Придністров'ї є обмежений контингент військ, угруповання в 3000, неповна бригада. Вона існує тільки завдяки тому, що Україна надає транзит по своїй території - як вантажів і товарів подвійного і військового призначення, так і особового складу на ротацію. До речі, це камінь спотикання в наших відносинах з Молдовою - Придністров'я забезпечується Російською Федерацією через нашу територію, - пояснив експерт.

За оцінками Жданова, президент РФ Путін в цьому випадку буде діяти тільки своїм стандартним способом - підкуп і залякування. Ці два методи він буде використовувати, щоб розрулити ситуацію в Молдові.

Джерело: Обозреватель

Питання вже обговорювали: Пристайко розповів, із якою ще країною Європи українці можуть отримати безвіз

неділя, 22 вересень 2019, 13:54

Зараз громадяни України, щоб відвідати Сполучене королівство, мають отримати візу. Україна розраховує на запровадження безвізового режиму з Великобританією. Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в інтерв'ю, передають Патріоти ...

"Усиленные патрули с необычными шевронами": Донеччани повідомляють про дивну активність окупантів в місті

неділя, 22 вересень 2019, 12:53

Про причини посилення патрулів містяни не знають. Жителі непідконтрольного Україні Донецька в соціальних мережах повідомляють про посилення патрулів членів НЗФ на центральних вулицях міста, передають Патріоти України.