"Байрактари", що стояли на озброєнні Азербайджану, відрізняються від комплексу з шістьма безпілотниками, які закупила Україна. Про це розповів голова Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак, передають Патріоти України.
За його словами, "Байрактари" є ефективною зброєю і нещодавня війна в Нагірному Карабаху це доводить, проте Україні не потрібно прив'язуватися до турецьких ударних безпілотників.
Валентин Бадрак попередив, що безпілотники, які стояли на озброєнні ЗС Азербайджану, відрізняються від комплексу із шістьма БПЛА, які закупив Київ. "У документі "Візія повітряних сил ЗСУ", опублікованому в 2020 році, було зазначено про потребу в 45 комплексах. Наприкінці 2020-го ми уклали контракт на купівлю нових "Байрактарів" - вони, безумовно, краще за характеристиками, ніж попередні. Цього року такий комплекс України отримала, ще чотири закупить в майбутньому. В цілому ми отримаємо 30 покращених БПЛА. Наша експертна організація це вітає. Але ... Треба розуміти, що "Байрактар" - це дуже дорога зброя", - зазначив глава Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння.
У 2018 році Україна заплатила за шість ударних безпілотників, обладнання та боєприпаси $70 млн. Валентин Бадрак наголосив на тому, що українські фахівці також займаються розробкою авіаційних комплексів БПЛА, і на сьогоднішній день Київ повністю закрив потребу в безпілотних апаратах.
Україна частково розв’язала проблему з нестачею військових, зокрема шляхом розширення резерву новобранців. Про це заявив у четвер, 3 березня, головнокомандувач Збройних сил США в Європі Крістофер Каволі, повідомляють Патріоти України з посиланням на Re...
Служба безпеки України зібрала докази щодо українських зрадників, яких Кремль залучає до втілення ідеї про тимчасову владу у Києві. За даними слідства, вони планували сформувати власні "філії" в Європейському Союзі як "альтернативу" українським диплома...