Канцлер також зазначив, що Росія намагається зобразити як привід для вторгнення теми вступу України до НАТО, і це, на його думку, "парадоксально", оскільки "на порядку денному немає цього питання".
Шольц повторив, що напад Росії на Україну став би "серйозною помилкою" з великими "політичними, економічними та геостратегічними витратами" для Кремля.
Він вважає, що Росія все ще має намір продовжувати переговори, і сказав, що країни Заходу готові говорити з Росією про її вимоги безпеки, однак чітко розрізняти "законні інтереси безпеки" і "необґрунтовані претензії".
9 грудня президент Росії Володимир Путін заявив, що ситуація на Донеччині "нагадує геноцид". 15 лютого він повторив брехню про "геноцид" проти російськомовного населення Донбасу на спільній прес-конференції із Шольцем у Москві.
17 лютого держсекретар США Ентоні Блінкен під час виступу на засіданні Радбезу ООН сказав, що Росія може використати різні помилкові приводи для виправдання свого можливого вторгнення в Україну, зокрема назвати сфабрикований нею ж інцидент як етнічне чищення або геноцид.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...