Канцлер також зазначив, що Росія намагається зобразити як привід для вторгнення теми вступу України до НАТО, і це, на його думку, "парадоксально", оскільки "на порядку денному немає цього питання".
Шольц повторив, що напад Росії на Україну став би "серйозною помилкою" з великими "політичними, економічними та геостратегічними витратами" для Кремля.
Він вважає, що Росія все ще має намір продовжувати переговори, і сказав, що країни Заходу готові говорити з Росією про її вимоги безпеки, однак чітко розрізняти "законні інтереси безпеки" і "необґрунтовані претензії".
9 грудня президент Росії Володимир Путін заявив, що ситуація на Донеччині "нагадує геноцид". 15 лютого він повторив брехню про "геноцид" проти російськомовного населення Донбасу на спільній прес-конференції із Шольцем у Москві.
17 лютого держсекретар США Ентоні Блінкен під час виступу на засіданні Радбезу ООН сказав, що Росія може використати різні помилкові приводи для виправдання свого можливого вторгнення в Україну, зокрема назвати сфабрикований нею ж інцидент як етнічне чищення або геноцид.
Служба безпеки України зібрала докази щодо українських зрадників, яких Кремль залучає до втілення ідеї про тимчасову владу у Києві. За даними слідства, вони планували сформувати власні "філії" в Європейському Союзі як "альтернативу" українським диплома...
Посол України у Великій Британії, колишній головнокомандувач України (2021–2024) Валерій Залужний розповів про зміну ролі бронетехніки у війнах, яка в сучасних реаліях вже поступається дронам, високоточним ударам та цифровій розвідці. Про це він написа...