"Не варто очікувати, що Росія лінійно посуне танками": Експерт пояснив, що стоїть за заявами про напад РФ на НАТО до 2030 року

Росія навряд чи здійснить прямий напад на НАТО, як це зробила в 2022 році, розв'язавши повномасштабне вторгнення в Україну. Тим не менше, РФ уже атакує країни Північноатлантичного альянсу гібридним шляхом: саботажами, підривною діяльністю, провокаціями і т.д.. Своєю думкою з цього приводу поділився в інтерв'ю OBOZ.UA військовий експерт Олексій Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики й координатор міжнародних проєктів Центру Разумкова. Його попросили прокоментувати висловлювання голови Служби зовнішньої розвідки Німеччини Бруно Каля, згідно з яким РФ зможе розпочати атаку на НАТО не пізніше 2030 року, передають Патріоти України.

"Що стосується реальних загроз для НАТО з боку Росії, то країна-агресорка вже атакує країни НАТО. Скоріше за все, 2030 року і до цього не буде тієї атаки на НАТО, яка сприймається як "військовий напад". Тому що всі ті "атаки", які ведуться зараз і які в майбутньому, вочевидь, наростатимуть, поки в Росії є сили й бажання вести агресивну політику, будуть нижче порога війни..." – вважає експерт.

За його словами, Москві не потрібний відкритий конфлікт з Альянсом, адже в такій конвенційній війні "шанси Росії не бути розбитою протягом кількох тижнів дорівнюють нулю".

"Отже, не варто очікувати, що Росія лінійно посуне танками – так, як вона вчинила у лютому 2022 року з Україною", – пояснив Мельник.

Він зазначив, що заяву керівника німецької розвідки можна трактувати кількома способами, вона амбівалентна і в підсумку "несе в собі масу небезпек".

Очевидно, що РФ має агресивні плани стосовно Заходу. "Те, що саме таким є часовий проміжок, коли російські збройні сили будуть у належному стані, аби оцінювати такий напад як "доцільний"? Не знаю.", – сказав військовий експерт.

Мельник зазначив, що після таких слів Каля частина громадян ЄС може подумати, що не варто переживати, адже до моменту потенційного нападу ще досить багато часу.

Але політики мають ухвалювати відповідні рішення. "Добре було б, якби в цьому плануванні на випадок такого сценарію вони дійшли висновку, що найкращий спосіб уникнути нападу Росії на країни НАТО – це знищити не лише російський наступальний потенціал, але й будь-які російські мрії про "можем повторить" – шляхом завдання переконливої поразки на території України насамперед сприяючи Силам оборони України, відбити в Росії бажання вдаватися до таких актів агресії на десятиліття вперед", – поділився Мельник.

Він зізнався, що міг би аплодувати Калю, якби той чіткіше пояснив, що хотів сказати й на що натякає політикам.

"Але є ймовірність й іншого трактування. Якщо за шість років Росія однозначно нападатиме на НАТО, то тоді нам – європейцям, німцям – треба терміново турбуватися про нарощування власних збройних сил, запасів тощо. А далі через кому йде те, що тепер ми зменшуємо постачання в Україну, тому що нам потрібно постачати озброєння на власні склади. І я боюся, що такий хід думок не є неймовірним", – вказав експерт на інший бік такого прогнозу.

Підіграє Путіну: Союзники США стурбовані "мирним планом" Трампа з територіальними поступками РФ, - CNN

субота, 26 квітень 2025, 0:10

CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...

США провокують "розкол": Статус Криму може створити серйозну дипломатичну кризу в НАТО, - FT

п’ятниця, 25 квітень 2025, 23:55

Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...