
Під час повітряної атаки РФ в ніч проти 5 вересня 15 запущених Росією "шахедів" не долетіли до цілей і були локаційно втрачені для українських сил ППО. Військовий аналітик Олександр Коваленко назвав це "повстанням машин", тому що зафіксовано, що декілька з них повернулися до РФ і потрапили в Білорусь, передають Патріоти України.
Так, за інформацією Повітряних сил, було запущено 78 дронів-камікадзе Shahed-136 (райони пусків — Курськ, Єйськ, Приморсько-Ахтарськ). За підсумками було збито 60 дронів-камікадзе або 76% від усіх.
"Не варто панікерам та невгамовним депресантам посипати голову попелом через такий показник "збитих" дронів-камікадзе, адже читаємо далі. 15 — локаційно втрачені на території України (ймовірно, під впливом засобів РЕБ), інформація про руйнування або постраждалих не надходила. Іншими словами 15 були посаджені РЕБ. Разом, "збитих" та "посаджених" — 75. Але найцікавіше, 2 дрона-камікадзе повернулися до Росії, один вирушив на екскурсію до Білорусі", — зазначив експерт.
Він зауважив, що робота РЕБ змусила 3 дрони-камікадзе так вчинити, про що повідомили в Повітряних силах.
"Думаю, що слід для офіційної звітності крім категорії "збитий" вводити як мінімум дві нові "посаджений" і "повернутий назад". А взагалі, ці Shahed-136, як показав час, такі нестабільні та непередбачувані, запускати їх Україною — собі ж шкодити. Так колись запустять штук 70, а 60 візьмуть і на Москву повернуть… А 10 на Мозир. Повстання машин воно таке!", — зіронізував військовий експерт.
Поплічниця країни-агресорки Білорусь виконала умову українського президента Володимира Зеленського і вимкнула мережу ретрансляторів,завдяки яким Росія керувала своїми ударними дронами в режимі реального часу над західними регіонами України. Але це не о...
Є абсолютно різні варіанти того, як можуть скластися відносини між Україною та Росією після війни. Наразі зарано про це говорити, але треба готуватися до того, що РФ завжди буде нашим "сусідом". Як повідомляє РБК-Україна, про це керівник Офісу президен...