Призупинення обміну розвідданими США з Україною ускладнить ураження російських військ, однак Сили оборони мають доступ до інших супутникових знімків. Пауза в обміні може тривати один або два тижні, пише New York Times із посиланням на анонімних чиновників, передають Патріоти України.
Видання підкреслює, що заборона на передачу Україні даних розвідки США покликана натиснути на президента Володимира Зеленського, щоб змусити його співпрацювати з адміністрацією Дональда Трампа для припинення вогню.
Чиновник США повідомив, що дані про військові цілі більше не передаються Україні. Пауза також торкнулася деяких розвідданих, що стосуються попередження про російські удари ракетами і дронами по військових і цивільних об'єктах України.
«Усе, що виходило від Міністерства оборони, зупинилося. В основному це стосується обміну знімками. Це не критично, оскільки у європейських компаній є свої супутники, але не всі вони зосереджені на військових переміщеннях і дислокаціях, що важливо», — пояснив колишній глава ГУР МО Валерій Кондратюк.
При цьому американське ЦРУ має значну присутність в Україні, допомагаючи українцям виявляти цілі, пише NYT. Деякі офіцери ЦРУ були направлені на українські бази, де вони вивчають списки потенційних російських цілей, по яких українці готуються завдати удару, порівнюючи наявну інформацію з даними американської розвідки, щоб переконатися в її точності.
ЦРУ також допомогло українцям створити щонайменше три секретні бази збору розвідувальної інформації, які українська розвідка використовує для перехоплення російських повідомлень, що знижує залежність Києва від розвідувальної інформації США, йдеться в матеріалі.
Деякі американські чиновники заявили NYT, що є надія, що пауза в обміні розвідданими буде дуже короткою і не матиме істотного практичного впливу. Високопоставлений чиновник адміністрації Дональда Трампа сказав, що початковий план полягав у тому, щоб призупинити військовий і розвідувальний обмін на тиждень або два в рамках кампанії з чинення тиску на Зеленського.
Україна суттєво наростила виробництво власної самохідної артилерійської установки (САУ) "Богдана 2С22". Якщо у 2023 році на місяць виготовляли близько шести одиниць, то зараз – вже до 36. Про це повідомляє видання Army Technology з посиланням на джерел...
У Сполучених Штатів немає реальних механізмів для того, щоб отримати контроль над окупованою російськими загарбниками Запорізькою АЕС, зокрема й зон навколо станції. Таку думку в етері Еспресо висловила експертка з питань ядерної енергетики та ядерної ...