Не все так просто: BILD опублікував три можливі сценарії розвитку подій після суперечки Зеленського з Трампом

Конфлікт між Києвом і Вашингтоном може змінити хід війни. Що буде далі – компроміс, ізоляція чи нова стратегія розповіли експерти. Які можливі сценарії розвитку подій пише BILD, передають Патріоти України.

Військовий експерт Карло Масала, професор Мюнхенського університету Бундесвера, вважає, що один з найбільш песимістичних сценаріїв для України — це підписання Зеленським сировинної угоди, запропонованого Трампом. Масала прогнозує, що Зеленський може поїхати в Вашингтон, підписати угоду з Трампом і сподіватися на відновлення постачання зброї. Однак цей жест не принесе жодних гарантій безпеки для України. Масала вважає, що навіть після підписання угоди США продовжуватимуть тиск на Україну, вимагатимуть проведення виборів, на яких може перемогти президент, орієнтований на Росію. Такий мирний договір між Україною та Росією, підписаний за посередництва США, буде тривати лише до того часу, поки Трамп залишається при владі. Як тільки в США зміниться президент, Росія може скористатися моментом і знову атакувати Україну, а можливо, навіть Балтію чи Молдову.

Другий сценарій, що розглядається експертами, полягає у повному виході США з гри. Політолог Томас Йегер, професор Кельнського університету, вважає, що відкритий конфлікт між Зеленським і Трампом став підготовкою до заяви про припинення військової допомоги США. Якщо це трапиться, Україна залишиться без допомоги і буде змушена покладатися на залишки власних сил та на підтримку Європи. Але Європа не зможе повністю компенсувати втрату постачань з США, оскільки їй бракує таких же потужних розвідувальних можливостей і високотехнологічної зброї. Це дозволить Путіну посилити обстріли великих міст і завдати ще більше руйнувань. Масала вказує, що Україна зможе протриматися без допомоги США кілька місяців, а максимум — рік. Однак швидка мобілізація ресурсів Росії може призвести до нових катастрофічних наслідків.

Третій сценарій є більш оптимістичним для України. Стефані Бабст, експерт з питань НАТО та колишня керівниця НАТО, підкреслює, що навіть без допомоги США, Росія не може досягти значних територіальних успіхів. Вона зазначає, що якби російська армія була настільки сильною, як про це часто говорять, вона вже давно б просунулася далі в Донбасі. Росія не може перемогти Україну через високу ціну, яку вона платить за кожен крок вперед. Україна зберегла більшість своєї території, попри те, що допомога від Заходу була часто запізнілою або недостатньою. Українці також змогли знищити значну частину Чорноморського флоту і атакувати важливі об'єкти в Росії. Бабст припускає, що навіть при підтримці лише Європи Україна може створити достатній тиск на Росію, змусивши її сісти за стіл переговорів.

Через "токсичний контент": Дружня до РФ країна вирішила заблокувати Telegram

п’ятниця, 23 травень 2025, 22:40

Комуністична партія В'єтнаму постановила заблокувати роботу месенджера Telegram на території своєї країни. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на урядові документи країни, передають Патріоти України. Так, іще 21 травня наказ про блокування роботи Te...

"Можна відразу готуватися до боїв за Суми та Харків": ​Заступник командира 3-ї ОШБр відреагував на заяву Путіна про "буферну зону"

п’ятниця, 23 травень 2025, 21:48

Заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін відреагував на заяву російського диктатора Володимира Путіна про роботу над створенням "буферної зони безпеки" вздовж кордону з Україною. Про це Максим Жорін пише у своєму telegram-каналі, передають Патріоти Ук...