Не все так просто: Польща стріляє собі в ногу, вона отримує від України набагато більше, ніж віддає, - Гетманцев

Блокуючи кордон, поляки "стріляють собі в ногу" – адже у 2023 році Польща експортувала в Україну товарів на суму 12,3 млрд доларів, а Україна імпортувала з Польщі на 6,6 млрд доларів. Різниця – майже подвійна. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"), передають Патріоти України.

Він зазначив: двостороння торгівля є вигіднішою для Польщі – особливо за умови діючих асиметричних обмежень на наш аграрний експорт, де Україна вже погодилися на компроміси.

"За даними польського "держстату", у 2023 році на Україну припадало 3,2% всього товарного експорту з Польщі. За цим показником ми були на 7-му місці серед торгівельних партнерів, обігнавши США й таких членів ЄС як Іспанія, Словаччина, Угорщина. Водночас динаміка зростання польського експорту в Україну у 2023 році була найбільшою, якщо брати першу десятку країн – найбільших торгівельних партнерів", – підкреслив нардеп.

Ба більше, зазначив він, фактичний баланс торгівлі з Польщею для України є набагато негативнішим, ніж це видно за офіційною статистикою – "через заниження імпорту". Тоді як Україна для Польщі, "за даними їхньої статистики, є більшим партнером як країна-імпортер".

"У випадку з блокуванням автомобільних митних переходів — це реальний постріл собі в ногу. Бо наша двостороння торгівля загалом і так є вигіднішою для Польщі, тим більше за умови чинних асиметричних обмежень на наш аграрний експорт (де ми вже погодилися на компроміси)", – констатував нардеп.

Поляки ризикують залишитись без роботи

Водночас, міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський попередив фермерів, що протестують на кордоні з Україною, що повне закриття кордону може обернутися проти них самих. Зокрема, результатом цього може стати:

  • зупинення польського експорту товарів до України;
  • втрата багатьох робочих місць.

Поляків порівнюють із росіянами

Зі свого боку, генконсулка Польщі у Львові Еліза Дзвонкевич вибачилася перед українцями за дії поляків на кордоні, назвавши їх ганьбою. При цьому вона згадала про події Варшавського повстання, зазначивши: раніше вважала, що лише росіяни, які тоді відмовили у посадці літакам союзників з допомогою для Варшави, "можуть спокійно дивитися, як спливає кров'ю інша нація"..

"А що сьогодні роблять "польські" фермери та транспортники? Я не вірю, що вони поляки. ... Справжній поляк ніколи не вдарить ножем у спину сусідові, який бореться за свободу. Сором і ганьба. Перепрошую воюючу Україну, вибачте", – сказала Дзвонкевич.

При цьому вона наголосила: її заява стосується не вимог страйкарів, а того, як саме вони домагаються їхнього виконання. "Річ не у вимогах, а у формі протесту", – зазначила генконсулка.

"Янки, go home": Ключовий союзник Заходу проти ісламських терористів та російських найманців в Центральній Африці розриває військову співпрацю з США

неділя, 21 квітень 2024, 1:45

Чад - ключовий союзник Заходу в боротьбі з джихадистами і російським впливом в Африці, закликав США вивести свої війська з військової бази в країні. Цей крок було зроблено за місяць після того, як Нігер - ще один ключовий союзник Заходу в регіоні - при...

Хочуть знову відправити на війну: У РФ відловлюють зеків, які повернулись з фронту

субота, 20 квітень 2024, 23:53

У Кремлі зацікавлені в тому, щоб колишні ув’язнені, які повернулися з фронту, знову скоювали злочини та повертались до вʼязниць, звідки їх забирають на війну проти України. Про це в етері телеканалу FREEДОМ розповіла директорка фонду "Русь Сидящая" Оль...