"Імена буде оголошено. Буде пред'явлено підозри. Після цього має запрацювати сам кримінальний суд Схіпгола, який розглядатиме цю справу. Але доки суд не встановить провину таких-то, не можна сказати, що вони є винними... Це тільки верхівка. Звісно, потім кількість людей, які причетні до цього, буде набагато більшою, ніж ці чотири людини, яких буде оголошено", – заявила Зеркаль.
Відповідаючи на запитання журналіста, чи йдеться про підозрюваних у керівництві російської армії, вона зазначила, що передати таке озброєння, як зенітно-ракетний комплекс "Бук", із якого було збито літак, "без дозволу керівництва не можна".
За словами Зеркаль, уже є вся інформація про те, як заїжджав "Бук" на окуповану територію Донбасу, але немає інформації про те, хто стріляв і хто відповідальний.
"Буде ще цікава презентація Bellingcat. Вони завжди йдуть далі, ніж офіційна група розслідування", – повідомила заступниця міністра українського МЗС.
Зеркаль додала, що представники Нідерландів та Австралії спільно просуваються в межах своїх претензій до російської сторони. "Вони провели з ними вже один раунд консультацій, і тепер вони рухаються до другого раунду консультацій, щоб притягнути Росію до відповідальності як державу", – підкреслила вона.
Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.
28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, що складається з представників Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування. Згідно з висновками експертів, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, з території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака зброю повернули в РФ.
24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області, де базується 53-тя бригада збройних сил РФ. Група відновила маршрут, яким перевозили установку.
За даними міжнародної групи Bellingcat і Служби безпеки України, доправлення комплексу "Бук" на Донбас організував один із тогочасних ватажків угруповання "ДНР" Хмурий. За даними "Новой газеты", він є російським полковником у відставці, а його справжні ім'я та прізвище – Сергій Дубінський.
І українське, і російське війська сьогодні шукають способи ліквідації дронів на оптоволокні, тож в обох сторін з'являються нові гвинтівкові кулі, передають Патріоти України. Як пояснює Business Insider, шляхом спеціально розробленої бойової частини вон...
За останні шість місяців президент США Дональд Трамп займав найрізноманітніші позиції в українському питанні. Таке політичне метання знищує довіру інвесторів до його слів. Видання The Economist пише, що погрози Трампа запровадити "суворі" вторинні мита...