Не злити Росію: НАТО не хоче брати участь у військовому розблокуванні українських портів

НАТО не розглядає сценарій участі у військовому розблокуванні чорноморських портів і створенні коридору для подальшого експорту українського зерна. Про це в інтерв'ю виданню "Європейська правда" заявив заступник генсека Північноатлантичного Альянсу Мірча Джоані, передають Патріоти України.

За його словами, можлива участь НАТО в розблокуванні українських портів, оскільки це може призвести не до вирішення ситуації, а до подальшої ескалації повномасштабного конфлікту.

Заступник генсека Альянсу наголосив, що союзники з військового блоку зараз розробляють інші сценарії відновлення експорту пшениці, зокрема через нові сухопутні коридори. Перша стратегія, за словами Джоані, передбачає постачання зерна залізницею та автошляхами в порти країн ЄС, що дозволить вже зараз вивозити якусь частину врожаю, призначеного для продажу.

Другий сценарій — організувати безпечні коридори Чорним морем за сприяння Російської Федерації, яка є стороною повномасштабної війни.

"Туреччина, яка є членом Альянсу, виконує конструктивну роль. Вона намагається знайти рішення. Також правильним учасником із пошуку рішення про експорт зерна є ООН. Ми хочемо якнайшвидше вирішення (проблеми — ред.) того, що відбувається на Сході України й у Чорному морі", — підсумував Джоані в інтерв'ю журналістам.

Україна зупинила транзит нафти з Росії трубопроводом "Дружба"

вівторок, 9 серпень 2022, 14:58

Україна зупинила транзит російської нафти через південну частину нафтопроводу "Дружба". Рішення ухвалили через санкції, які зробили неможливою оплату за транзит. Про це повідомили в "Транснафті", передають Патріоти України. Зазначається, що "Укртрансна...

У Кремлі істерика: У Путіна пригрозили "демілітаризувати" після будівництва в Україні завод Bayraktar

вівторок, 9 серпень 2022, 14:52

Кремль пригрозив "демілітаризувати" завод з виробництва турецьких безпілотників Bayraktar після того, як він буде побудований в Україні. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, передають Патріоти України. "Факт створення такого об'єкта...