
За даними Financial Times, Північна Корея відправила до Росії близько 50 самохідних артилерійських установок M1989 "Коксан" та 20 реактивних систем залпового вогню, деякі з них були перекинуті в Курську область, пише Financial Times із посиланням на дані української розвідки, передають Патріоти України.
Як пише видання з посиланням на переданий йому звіт української розвідки, за останні тижні КНДР надала Росії близько 50 170-мм САУ M1989 північнокорейського виробництва та 20 оновлених 240-мм реактивних систем залпового вогню, які можуть стріляти як звичайними ракетами, так і керованими.
Зазначається, що українські офіційні особи надали інформацію про зброю після того, як цього тижня в соціальних мережах почала поширюватися фотографія, на якій зображені північнокорейські гаубиці. На фотографії, яку аналітики з відкритих джерел змогли географічно прив'язати до Красноярського краю в центральній Росії, було зображено кілька гаубиць, покритих маскувальною сіткою, які перевозили залізницею на захід.
Ці важкі системи озброєння можуть стріляти снарядами на відстань до 60 км. Гаубиці M1989, вироблені в 1989 році, є дещо модернізованими версіями оригінальних моделей M1979, вперше випущених наприкінці 1970-х років, які Пхеньян постачав Тегерану під час ірано-іракської війни.
Модернізована ракетна система базується на радянській системі БМ-27 "Ураган" - самохідній 220-мм реактивній системі залпового вогню, призначеній для доставки касетних боєприпасів. У травні Північна Корея заявила, що успішно випробувала оновлену систему з високоточним наведенням боєприпасів.
Високопоставлений український чиновник повідомив FT, що тепер Пхеньян хоче випробувати зброю в бою. Київ очікує, що вона буде використана проти українських сил, які наразі утримують близько 600 кв. км території в Курській області Росії.
Під час нічної атаки Росії на Київ 28 червня постраждала фармацевтична компанія "Дарниця". Про це повідомила член стратегічної ради "Дарниці" Катерина Загорій, передають Патріоти України. "З міркувань безпеки та до завершення роботи компетентних служб ...
- Візіком карти. У Генштабі ЗСУ повідомили, що у ніч на 28 червня у окупованому Криму Сили оборони уразили залізничний міст у районі Ічок (колишній Ічківський, наразі Феодосійський район, - ПУ), який використовується окупантами для перекидання військ т...