Недонанотехнології недонаддержави: У Норвегії рибалки виявили кита-шпигуна з відеокамерою з Росії

Білуху могли тренувати для скидання маяків, які зчитують інформацію про судна, що проходять повз.

Кит-білуха сам приплив до людей. Фото: ВВС.

Кита-білуху з відеокамерою виявили норвезькі рибалки. Фахівці припускають, що тварину тренували фахівці з Росії для сил спеціального призначення ВМС країни-агресора, передають Патріоти України.

На пряжці ременя у білухи був напис латиницею Equipment St. Petersburg ( "Екіпірування Санкт-Петербург"). Тварина відпливала від людей, однак її заманили за допомогою філе тріски. Один з рибалок спустився в гідрокостюмі в воду, щоб зняти з кита обладнання, після чого тварину відпустили. Професор університету в Тромсе Аудун Рікардс повідомив, що зв'язався з колегами з Росії, які заявили, що про кита нічого не знають. Вчений припускає, що белуха з апаратом може мати зв'язок з ВМС країни-окупанта, база якого знаходиться недалеко в Мурманську.

Він зазначив, що тварина поводилася як ручна, просила частування і припливла до рибалок, просячи допомоги. Кит з обладнанням зацікавив військових Норвегії, які дійшли до висновку, що його могли використовувати у військових або в наукових цілях. Білуху могли тренувати для скидання маяків, які зчитують інформацію про судна, що проходять повз.

Джерело: ВВС

Є нюанс: Коваленко пояснив, чому в лютому збивали менше російських ракет

неділя, 3 березень 2024, 11:30

Протягом лютого показник знищення російських ракет силами протиповітряної оборони був нижчим від звичайного. Це пов'язано насамперед із тим, що окупанти застосовували велику кількість балістичних ракет, передають Патріоти України. Ворог протягом місяця...

Ворог змішує все з землею: У ЗСУ назвали небезпечну зброю, завдяки якій окупанти просунулись на фронті

неділя, 3 березень 2024, 11:24

Начальник пресслужби оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Ілля Євлаш розповів "24 каналу", що російські окупанти просунулись на фронті, оскільки вони змінили тактику. Загарбники тепер масово скидають КАБи по позиціях ЗСУ, рівняючи усе ...