Нехай ходять пішки: У Росії назрів дефіцит ліфтів - один із найбільших виробників назавжди йде з країни

Фінська корпорація KONE, один із світових лідерів у галузі виробництва ліфтів та ескалаторів, ухвалила рішення про звільнення з російського ринку. Місцевий підрозділ компанії, АТ "КОНЕ Ліфтс" передадуть його топ-менеджерам, після чого діяльність компанії в РФ припиниться. При цьому у Росії вже скаржаться на дефіцит швидкісних ліфтів. Про свій остаточний вихід з РФ компанія KONE вже повідомила офіційно, передають Патріоти України.

"Угода між корпорацією KONE та майбутніми власниками підписана 28 червня 2022 року. Структура та вартість угоди не розголошуються, передбачається, що вона буде закрита у IV кварталі 2022 року", – йдеться в повідомленні компанії.

KONE поки що продовжить техобслуговування та гарантійне обслуговування ліфтів та ескалаторів у Росії, а також завершить усі проекти, що знаходяться у стадії виконання. Протягом трьох місяців після закриття операції з продажу російська компанія відновить постачання запчастин, проте самі ліфти та екскалатори не поставлятимуться.

"Після того, як угоду буде закрито, корпорація та бренд KONE покинуть російський ринок, компанія почне функціонувати самостійно і під іншою назвою. Відновлення поставок ліфтів та ескалаторів KONE до Росії не планується, проте щоб задовольнити попит на електропідйомне обладнання, компанія зможе надалі вивчити можливості постачання продукції інших виробників", – зазначається в повідомленні.

Ще 3 березня у KONE заявляли, що залишаються на російському ринку. Однак тоді компанія попередила клієнтів у Росії про тимчасове припинення постачання.

Ліфтів уже не вистачає

Російські ЗМІ ще два тижні тому заявили про дефіцит у країні швидкісних ліфтів та ескалаторів. Така техніка потрібна для висотних будівель, торгових та бізнес-центрів.

Такі ліфти виробляли компанії, які зупинили постачання до РФ, зокрема KONE і Otis. Місцеві виробники не готові виробляти аналоги, тому девелопери висотних проектів шукають заміну турецьких та китайських виробників.

"Йдеться про дефіцит у [ціновому] сегменті вище за середні та високошвидкісні ліфти, при використанні яких існують особливості в проектуванні будівлі, а архітектори запроектували шахти під розміри ліфтового обладнання європейських постачальників", – пояснював генеральний директор Щербинського ліфтобудівного заводу Антон Артем'єв. Нестача таких ліфтів затягує терміни будівництва та призводить до подорожчання проектів.

GAME OF CHICKEN / ГРА В БОЯГУЗА

четвер, 21 листопад 2024, 22:25

Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...

"Щоб встигли залишити небезпечні зони": Путін заявив, що "попереджатиме" українців про застосування ракет середньої дальності

четвер, 21 листопад 2024, 21:15

Російський диктатор Володимир Путін заявив, що Росія збирається «попереджати» цивільних українців про застосування ракет середньої дальності «Орєшнік». Про це він сказав у своєму зверненні, передають Патріоти України. За словами Путіна, Росія може прод...