Голова МЗС України Дмитро Кулеба різко відреагував на коментарі президента Туреччини щодо готовності України піти на поступки Росії на переговорах. У коментарі Українській правді міністр заявив, що поки що немає жодного консенсусу, та й обговорювані сторонами пункти, перераховані Реджепом Тайіпом Ердоганом, наводяться некоректно, передають Патріоти України.
Раніше президент Туреччини заявив, що Київ і Москва нібито близькі до консенсусу з чотирьох із шести спірних питань. Турецька Anadolu, цитуючи Ердогана, повідомила, що нібито українська сторона готова піти на певні поступки щодо членства в НАТО, державної мови, демілітаризації та системи колективної безпеки.
«Вважаю, у чотирьох пунктах у переговорах є консенсус. Перший пункт стосується вступу України до НАТО. Спочатку Україна наполягала на членстві в Альянсі, але згодом Зеленський почав заявляти про можливість відмови. Інший пункт стосується прийняття російської мови в Україні як офіційної. Зеленський погодився і з цим», — заявив Ердоган.
Турецький президент зазначив, що у питанні демілітаризації не йдеться про повне роззброєння України, а тому Київ «може піти на певні поступки». У питанні нової системи колективної безпеки Україна нібито «продемонструвала позитивний підхід».
За версією Туреччини, єдине, у чому сторони не дійшли консенсусу, це статус окупованого Криму та Донбасу. У цьому ключі висловився і помічник Путіна Володимир Мединський. За його словами, щодо другорядних питань у делегацій позиції близькі, натомість в головних пунктах сторони «фактично тупцюють на місці».
Зі свого боку, очільник МЗС України Дмитро Кулеба стверджує, що сторони не дійшли консенсусу навіть за чотирма згаданими пунктами. «Немає жодного консенсусу з Росією щодо згаданих президентом Туреччини чотирьох пунктів. Зокрема, єдиною державною мовою в Україні є і буде українська. Та й загалом класифікація ключових тем переговорів на чотири чи іншу кількість пунктів некоректна», — заявив на це міністр закордонних справ.
Російська армія стикається з нестачею транспорту і почала використовувати віслюків для постачання військ. Коні також дедалі частіше з’являються на російському боці фронту.Про це повідомляє Forbes. Поки що немає доказів того, що російські війська збираю...
Це навіть більше, ніж Україна виробляла в "золоті часи" СРСР в умовах гонки озброєнь. Цього року виробничі спроможності оборонно-промислового комплексу України можуть сягнути 35 мільярдів доларів. Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей...