"Немає жодних табу": Франція готова обговорювати постачання Україні винищувачів F-16

Франція готова до обговорення питання передачі Україні винищувачів F-16. Подібна військова допомога Києву не є під забороною. Наразі українська держава не зверталася до Парижа з офіційним запитом щодо постачання бойових літаків. Про це заявив міністр оборони Франції Себастьян Лекорню.

Як повідомляє Politico, глава французького Міноборони після зустрічі з міністром оборони України Олексієм Резніковим сказав, що Париж готовий обговорити з Києвом постачання F-16. Тема не є табу.

Журналісти відзначили, що позитивні сигнали від Парижа щодо винищувачів з'явилися навіть після того, як Байден заявив про відмову в постачанні літаків Україні.

Міністр оборони Резніков приїжджав до Парижа, щоб поговорити з Лекорню і президентом Франції Макроном про військову допомогу Києву. "Немає жодних табу", - сказав Лекорню у відповідь на питання журналістів про винищувачі F-16 для України.

Також він додав, що делегація Києва на чолі з Резніковим приїхала для того, щоб "деталізувати військові потреби української армії, частиною якої є авіація".

І Резніков, і Лекорню підтвердили, що наразі Україна не зверталася до Франції з офіційним запитом щодо поставок бойової авіації. Під час перемовин обговорювалися питання широкого спектру – зокрема, як передова авіація буде вписуватися в Збройні сили України.

В цілому, Резніков, за його словами, "налаштований оптимістично" в питанні передачі Києву бойових літаків. При цьому глава французького Міноборони також сказав, що Париж передасть Києву додаткових 12 одиниць 155-мм САУ Caesar. Раніше було відправлено вже 18 гармат. Як підкреслили журналісти, Франція переходить на бойові літаки Rafale, тому більш старі моделі, такі як Mirage 2000, можуть бути відправлені Україні.

"Бл**, огризаються міцно, с*ки": Окупант розповів брату про гідну відсіч української армії під час бою (аудіо)

середа, 27 вересень 2023, 20:30

Розвідка перехопила чергову розмову окупантів, де загарбник скаржиться братові на те, що війна для нього триватиме ще довго, тому що ЗСУ завдають гідних ударів у відповідь на фронті. Аудіозапис розмови опублікувала пресслужба ГУР, передають Патріоти Ук...

Український уряд призначив нових заступників міністра оборони

середа, 27 вересень 2023, 19:30

Кабінет міністрів України призначив нових заступників міністра оборони. Про кадрові зміни в оборонному відомстві повідомив представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук в Telegram, передають Патріоти України. Зокрема, урядом на посаду...