"Ненавиджу знову рятувати Європу": Листування чиновників Трампа в Signal розкрило "незручну" правду

Оприлюднене листування вищих посадових осіб США не тільки дало можливість дізнатися про плани ударів по бойовиках-хуситах на початку березня, а й розкрило ступінь презирства Вашингтона до європейських союзників. Про це пише Bloomberg, аналізуючи секретне листування в месенджері Signal, під час якого високопосадовці адміністрації президента США Дональда Трампа обговорювали підготовку до атаки на єменських хуситів, передають Патріоти України.

Розмова між віцепрезидентом США Джей Ді Венсом і міністром оборони Пітом Гегсетом, яку було розкрито у статті журналу The Atlantic, підкреслила, що, на їхню думку, європейські партнери «наживаються» на зусиллях США з переслідування бойовиків-хуситів у Ємені, вказує Bloomberg.

В агентстві нагадують, що в чаті користувач, ідентифікований як Венс, написав: «Я просто ненавиджу знову рятувати Європу». Також він вказав: «І якщо є речі, які ми можемо зробити заздалегідь, щоб мінімізувати ризик для саудівських нафтових об'єктів, ми повинні це зробити».

«Я повністю поділяю твою відразу до європейського халявництва. Це огидно», — процитували в Bloomberg відповідь Піта Гегсета.

Як зазначають журналісти, європейські союзники вже відчували глибоке занепокоєння щодо США після неодноразових нападок президента США Дональда Трампа, який, зокрема, звинувачував їх у недостатньому фінансуванні оборони. Також американський лідер обіцяв запровадити величезні мита, які стануть потрясінням для економік кількох країн-членів ЄС. Масла у вогонь підлили також промова Джей Ді Венса на Мюнхенській безпековій конференції та заяви Гегсета про те, що США не можуть бути «насамперед зосереджені на безпеці Європи».

Однак, як пише Bloomberg, особисте листування зайшло далі - радник Білого дому з національної безпеки Майк Волц заявив, що США підрахують витрати, пов’язані з ударом по хуситах, і «покладуть їх на європейців» на прохання Трампа.

Коментуючи в сервісі мікроблогів Х «дивовижну історію про групу Sіgnal, що координує авіаудари по Ємену», колишній прем'єр-міністр Швеції Карл Більдт зазначив, що Джей Ді Венс «знову виявляється спонукуваним глибокою антиєвропейською ненавистю».

У Bloomberg підкреслили, що на тлі ворожої риторики європейські союзники тепер можуть також замислитися над наслідками обміну секретною інформацією зі США.

Проте, пише агентство, союзники навряд чи різко скоротять обмін інформацією з американцями. Тоді як союзні країни можуть надавати цінні розвіддані США, особливо в чутливих частинах світу, до яких американські офіційні особи мають обмежений доступ, іноземні партнери зазвичай непропорційно покладаються на розвіддані, якими США діляться з ними, констатували в Bloomberg.

На концерті Кобзона тримається високий аншлаг: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 30 березня

неділя, 30 березень 2025, 9:49

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 30.03.25 орієнтовно склали:

Просто вкрали: Новий "чудо-дрон" КНДР виявився дешевою копією американського БПЛА, - Defense Express

неділя, 30 березень 2025, 7:45

Новий північнокорейський дрон позиціонують як власну розробку. Як пише Defense Express, у Північній Кореї показали новий літальний апарат, який зовні майже повністю повторює американський стратегічний розвідувальний дрон RQ-4 Global Hawk від Northrop G...