Українські воїни не поспішають завдавати ударів по нещодавно збудованій росіянами залізниці, яка сполучає російський Ростов-на-Дону з тимчасово окупованим Маріуполем. Причина полягає у тому, що для її знищення потрібно кілька сотень далекобійних ракет, передають Патріоти України.
Якщо ж завдавати поодинокі удари, окупанти зможуть швидко відновлювати пошкоджені ділянки. Таку думку висловив військовий експерт, полковник запасу Петро Черник у коментарі 24 каналу.
"Неоднозначне питання – знищення цих залізничних вузлів. Щоб приступати до справжньої роботи щодо їхнього знищення, потрібно багато далекобійних ракет. Не одну, не дві і не десяток. Мати у запасі кілька десятків або навіть кілька сотень ракет", – сказав він.
Експерт додав, що одна ракета ATACMS коштує близько мільйона доларів. Тож виведення з ладу залізниці на тривалий час потребуватиме величезних витрат.
"Залізниця відносно швидко відновлюється. Завдали удару по залізничному вузлу однією чи двома ракетами, день, два – і воно все відновлено. А щоб перестали відновлювати, то будь-який залізничний вузол треба тримати нескінченно під вогнем контролем. Як тільки відновили – у той самий день вдарили",– наголосив Черник.
Він додав, що утримання залізниці під вогневим контролем у продовж кількох місяців було би феноменальним успіхом. Однак дозволити собі витратити на це кілька сотень ракет Україна наразі навряд чи може.
Станом на початок липня країна-агресор Росія залучила до геноцидної війни проти України понад 700 тисяч військоволужбовців. Це новий рекорд. Про це напередодні повідомила LIGA.net з посиланням на дані Служби зовнішньої розвідки (СЗР) України, передають...
Український журналіст Богдан Буткевич уперше прокоментував свою мобілізацію після того, як його дружина і журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва заявила, що чоловіка мобілізують "через критику влади". Свою реакцію він опублікував у Facebook 11 липня, пер...