Судан призупинив будівництво на своїй території російської військово-морської бази, повідомляють Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.
Судан оголосив про припинення дії угоди з Росією про створення морської бази на території країни. Хартум також заявив, що заблокує будь-яке нове розміщення російських військових кораблів на своїй території.
“Про те, що Росія збирається відкрити пункт матеріально-технічного забезпечення Військово-морського флоту на території Судану, на узбережжі Червоного моря, стало відомо у листопаді 2020 року. Проєкт обговорювався ще з колишнім президентом і диктатором Судану Омар аль-Баширом, скинутим в результаті військового перевороту в 2019 році” – йдеться у повідомлені.
Базу передбачалося використовувати для проведення ремонту, поповнення запасів і відпочинку членів екіпажу військових кораблів Росії.
За угодою, Судан передавав Росії в безоплатне користування на весь термін територію і нерухоме майно, що включають в себе берегову зону та водну акваторію з зоною причального фонду (зону стоянки плавзасобів).
Максимальна чисельність військового і цивільного персоналу пункту МТО не повинна була перевищувати 300 осіб, її збільшення було можливе лише за погодженням з Суданом.
Згідно з цим документом, Росія могла розміщувати в Судані до чотирьох військових кораблів, включаючи кораблі з ядерною енергетичною установкою.
Додатково Росія також мала можливість ввозити та вивозити з пункту ВМФ будь-яке озброєння, боєприпаси, обладнання, матеріали та інше майно, необхідні для функціонування бази.
Термін дії угоди складав 25 років з автоматичним продовженням на 10-річні періоди в разі, якщо жодна зі сторін, не пізніше ніж за рік до закінчення відповідного періоду, письмово не повідомить іншу по дипломатичних каналах про свій намір припинити дію угоди.
Мінфін США вніс до санкційного списку кілька людей і компаній, за даними Вашингтону, пов’язаних з Пригожиним. Вони базуються у Судані, Гонконзі та Таїланді. Мінфін заявив, що мережа бізнесмена використовує природні ресурси Судану для особистої вигоди і «поширення згубного впливу» у світі. У відомстві також вказували, що Пригожин вважається фінансистом «Приватної військової компанії ПВК) Вагнера», яка, зокрема, діє і в Судані.
Понад 20% українців вважають, що Україну ніколи не будуть готові прийняти у НАТО, це на десять процентних пунктів більше, ніж у 2022 році. Як повідомляє "Європейська правда", такі результати опитування опублікувала компанія Gallu, передають Патріоти Ук...
Командування російської армії кидає в бої на Покровському напрямку піхотні підрозділи. Вони наразі здійснюють атаки без залучення бронетехніки завдяки активному застосуванню ЗСУ дронів.Про це повідомив військовослужбовець 68-ї окремої єгерської бригади...