НАТО 22 січня розпочинає найбільші військові навчання за останні десятиліття, під назвою "Непохитний захисник 2024" (Steadfast Defender 2024), які триватимуть до кінця травня. Останні подібні навчання НАТО відбулися ще за часів "холодної війни" у 1988 році. Про це повідомляє DW. Ці маневри залучать приблизно 90 тисяч учасників і спрямовані на симуляцію конфлікту з "практично рівним противником",передають Патріоти України.
Участь у масштабних військових навчаннях "Непохитний захисник 2024" приймуть всі країни НАТО, а також Швеція, яка є країною-кандидатом на вступ до Альянсу. Маневри, які триватимуть до кінця травня, охоплять європейську територію від Норвегії до Румунії. Сценарій навчань Steadfast Defender передбачає ситуацію нападу Росії на територію союзників, що активує статтю п'яту Договору НАТО про колективну оборону.
Останні подібні навчання НАТО відбулися у 1988 році і залучили понад 125 тисяч солдатів. З того періоду найбільшими військовими навчаннями останніх десятиліть вважалися Trident Juncture ("Єдиний тризуб"), в яких у 2018 році брали участь понад 50 тисяч військовослужбовців.
Масштабні навчання Steadfast Defender 2024 є виявом нового рівня готовності НАТО. У цих навчаннях також візьмуть участь понад 50 кораблів, включаючи авіаносці та есмінці, а також понад 80 винищувачів, гелікоптерів і безпілотників, а також щонайменше 1,1 тисячі бойових машин, серед яких 133 танки і 533 бойові машини піхоти.
За словами головнокомандувача Об'єднаних Збройних Сил Альянсу в Європі Крістофера Каволі, ці навчання демонструватимуть здатність НАТО проводити та підтримувати складні операції на суші, в повітрі, на морі, в кіберпросторі та космосі протягом кількох місяців, простягаючись тисячі кілометрів від Крайньої Півночі до Центральної та Східної Європи і в будь-яких умовах.
"Це рекордна кількість військ, яку ми можемо задіяти і провести навчання в таких масштабах, по всьому Альянсу, через океан, від США до Європи", – заявив голова Військового комітету НАТО Роба Бауера. Крім того, голова Військового комітету наголосив, що війна – це справа не тільки військових, і це зачіпає все суспільство.
У четвер, 21 листопада, коли Росія вперше атакувала Україну міжконтинентальною балістичною ракетою, представник міжнародної правозахисної організації Amnesty International закликав адміністрацію президента США Джо Байдена переглянути рішення надати Укр...
Європейський Союз бачив повідомлення про застосування Росією міжконтинентальної балістичної ракети під час вранішньої атаки на Україну та наразі оцінює повну картину. Про це заявив речник Єврокомісії Петер Стано, повідомляють Патріоти України. "Очевидн...