"Незалежність судів під сумнів не ставимо": Офіс Зеленського відреагував на заборону книги "Справа Василя Стуса" через згадку про роль Медведчука у розправі над поетом


Книга 'Справа Василя Стуса'

В Офісі президента України здивовані деякими формулюваннями Дарницького райсуду Києва, який заборонив книгу "Справа Василя Стуса". Як повідомляється на сайті глави держави, в ОП взяли до уваги судове рішення й заяви автора книги Вахтанга Кіпіані, зазначають Патріоти України.

"Узяли до відома рішення Дарницького районного суду міста Києва щодо книги "Справа Василя Стуса". Також узяли до уваги заяви автора книги Вахтанга Кіпіані та представників видавництва про намір подати апеляцію. Це щонайменше свідчить про те, що суспільство готове відстоювати свої права. Безумовно, здивовані деякими формулюваннями в зазначеному рішенні. Хоча не ставимо під сумнів незалежність судової гілки влади", – йдеться в повідомленні.

В ОП пояснили, що книга є обробкою реальної репресивної кримінальної справи проти Василя Стуса, порушеної в СРСР, за якою його було засуджено.

"Вважаємо дивним визначення позивача Медведчука В.В. як "персонажа (дійової особи) твору". Більшу частину змісту книги становить точний передрук матеріалів кримінальної справи. Тобто документальна основа книги не викликає жодних сумнівів. Отже, саме за цією логікою книги, Медведчук В.В. є учасником справжнього процесу, який мав місце в історії, а не просто "персонажем твору". Поведінка учасника проаналізована лише на підставі документально зафіксованих фактів, які не є продуктом літературної творчості авторів і літературною вигадкою", – наголосили в Зеленського.

В Офісі президента нагадали, що цензура в Конституції України заборонена в будь-яких проявах.

"Закликаємо всіх громадян мати сміливість чесно дивитися на події минулого нашого народу і дій або бездіяльності окремих осіб", – йдеться в повідомленні.

"Что ждет мир после выхода США из соглашения об открытом небе, или Почему США и РФ сейчас развязали себе руки и могут усилить свой ядерный потенциал", - експерт

вівторок, 24 листопад 2020, 16:22

"Государственный секретарь США Майк Помпео сообщил, что США официально вышли из соглашения об открытом небе", - пише у своєму блозі Олександр Краєв, передають Патріоти України, і продовжує:. "Напомню, что из этой сделки Штаты начали выходить еще шесть ...

Хіти тижня. Кінець Трампа все більш скандальний та ганебний: Адвокати тікають з корабля, що тоне

вівторок, 24 листопад 2020, 15:00

"Выборы в США. Апдейт. В Джорджии вручную пересчитали две трети бюллетеней. Байден впереди на те же 14 тыс.", - пише у своєму блозі Олег Пономарь, передають Патріоти України, і продовжує: