Незгодні із позицією Кирила щодо війни: УПЦ МП вирішила від'єднатися від Російської православної церкви

Рухнув останній форпост Московської патріархії в Україні. Попереду нелегкий переговорний процес по воз'єднання з єдиною канонічною православною церквою України - ПЦУ.

Українська православна церква Московського патріархату вирішила від'єдналася від Російської православної церкви. Відповідне рішення 27 травня ухвалив собор УПЦ МП, передають Патріоти України.

Собор засудив військову агресію Росії

Собор УПЦ МП розглянув питання церковного життя на тлі військової агресії Росії проти України. За результатами роботи собор ухвалив рішення про повну самостійність і незалежність УПЦ МП.

Собор висловив незгоду з позицією патріарха Кирила щодо війни в Україні та засудив військову агресію Росії. "Собор ухвалив відповідні доповнення і зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви, що свідчать про повну самостійність і незалежність Української Православної Церкви", – йдеться у повідомленні.

Разом з тим, собор звернувся до влади України та Росії з проханням продовжувати мирне врегулювання війни. Також в УПЦ закликають Православну церкву України до діалогу через "відсутність єдності в українському православ'ї". Священнослужителі поскаржилися на "силові захоплення храмів та примусові переводи парафій".

Російські загарбники ракетним ударом в Харкові зруйнували школу

понеділок, 4 липень 2022, 11:43

Сьогодні, 4 липня, о четвертій годині ранку російські окупанти завдали ракетного удару по Шевченківському району Харкова. Вибух знищив загальноосвітню школу. Наразі рятувальники розбирають завали. . Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгуб...

Вставляв цвяхи в ніс: Окупованим містом під Харковом призначили керувати... учасника "Україна має талант"

понеділок, 4 липень 2022, 11:15

В окупованій російськими військами місті Балаклія Харківській області посаду заступника керівника місцевої окупаційної адміністрації обіймає Сергій Агарков, колишній учасник проєкту "Україна має талант". Чоловік відомий вміннями йоги: може помістити цв...