"Ніде не прописано": Юрист пояснив, чи будуть повертати в Україну з-за кордону чоловіків призовного віку

У зв'язку з затвердженням нового Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, у багатьох українців, які перебувають за кордоном, постає питання, чи можуть їх примусово повернути до України, передають Патріоти України.

Як відомо, українські консульства тепер мають інформувати українців про початок нового призову та мобілізації, а також сприяти поверненню додому військовозобов'язаних та резервістів.

Старший юрист БФ «Право на захист» Олександр Трегуб у коментарі РБК-Україна заявив, що процедуру повернення українців з-за кордону ніде не прописано.

За його словами, єдиний інститут права, за яким громадянина України можуть примусово повернути в Україну — це інститут екстрадиції.

Екстрадиція — видача особи державі, компетентними органами якої ця особа розшукується задля притягнення до кримінальної відповідальності чи виконання вироку, пояснює юрист.

Підставою для екстрадиції можуть бути Європейська конвенція про видачу правопорушників, Конвенція СНД про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах або двосторонні договори України про видачу правопорушників та про правову допомогу, що містять положення про видачу.

Немає таких договорів між Україною та США. Є лише двосторонні договори у сфері надання взаємної допомоги у кримінальних справах, які не дають права видавати країнам втікачів від правосуддя. Така сама ситуація з Канадою.

Справедливе рішення: Кошти від ЄС не дістануться тим громадам Молдови, де на виборах перемогли проросійські сили, - Санду

субота, 9 грудень 2023, 20:02

Президентка Молдови Мая Санду пояснила, за яким принципом розподілятиметься фінансова підтримка місцевим органам влади від Європейського Союзу. Про це вона розповіла в суботу, 9 грудня 2023 року, на організованому урядом Форумі мерів, передають Патріот...

Суттєві зміни чи формальність?: Верховна Рада ухвалила "євроінтеграційний" закон щодо суддів

субота, 9 грудень 2023, 19:41

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедур суддівської кар’єри" (реєстр. №10140-д). Про це повідомляє пресслужба Апарату ВР...