Росія продовжує закуповувати мікрочіпи у виробників з Нідерландів, незважаючи на введені санкції. Про це свідчать результати журналістського розслідування, проведеного виданням NOS, передають Патріоти України.
"Незважаючи на жорсткі санкції, мікрочіпи нідерландських компаній все одно потрапляють до Росії. Йдеться про мільйони штук з початку вторгнення в Україну по грудень включно", – пише видання.
Вивчивши відкриті торгові дані і конфіденційні документи, а також поспілкувавшись з представниками задіяних в цих угодах компаній і експертами, журналісти з'ясували, як відбувалися поставки.
Схема реалізується через невелику групу китайських компаній, які закуповують чіпи в Нідерландах, а потім перепродають їх в Росію. "Попри посилення санкцій, в останні місяці не спостерігається зниження експорту", – констатують журналісти.
Стверджується, що Росія отримує чіпи двох основних голландських виробників - NXP і Nexperia. "Мікросхеми NXP нещодавно були виявлені на полі бою в Україні", - пише видання.
Представники компаній-виробників запевняють, що ретельно перевіряють своїх клієнтів і не розуміють, як їх продукція опиняється в руках росіян.
Українські удари безпілотниками по об’єктах у глибині російської території, зокрема по нафтопереробній інфраструктурі, дедалі частіше демонструють вразливість тилу РФ і зміну балансу технологічних можливостей на користь Києва, передають Патріоти Україн...
Колишній учасник дуету Modern Talking, німецький музикант Дітер Болен заявив, що перемога України над Росією була б «найгіршим сценарієм», адже після цього «може початися світова війна», передають Патріоти України з посиланням на Berliner Zeitung. Зазн...