Нідерланди постачають до РФ мільйони мікрочіпів в обхід санкцій, - журналістське розслідування

Росія продовжує закуповувати мікрочіпи у виробників з Нідерландів, незважаючи на введені санкції. Про це свідчать результати журналістського розслідування, проведеного виданням NOS, передають Патріоти України.

"Незважаючи на жорсткі санкції, мікрочіпи нідерландських компаній все одно потрапляють до Росії. Йдеться про мільйони штук з початку вторгнення в Україну по грудень включно", – пише видання.

Вивчивши відкриті торгові дані і конфіденційні документи, а також поспілкувавшись з представниками задіяних в цих угодах компаній і експертами, журналісти з'ясували, як відбувалися поставки.

Схема реалізується через невелику групу китайських компаній, які закуповують чіпи в Нідерландах, а потім перепродають їх в Росію. "Попри посилення санкцій, в останні місяці не спостерігається зниження експорту", – констатують журналісти.

Стверджується, що Росія отримує чіпи двох основних голландських виробників - NXP і Nexperia. "Мікросхеми NXP нещодавно були виявлені на полі бою в Україні", - пише видання.

Представники компаній-виробників запевняють, що ретельно перевіряють своїх клієнтів і не розуміють, як їх продукція опиняється в руках росіян.

Американський генерал Годжес розповів про різновид ракет ATACMS, які отримають ЗСУ, і на що ті згодяться

понеділок, 25 вересень 2023, 9:05

Ракети ATACMS для України можуть бути варіантом касетного боєприпасу з меншою дальністю ураження. Снаряди цілком підійдуть для ураження деяких ворожих цілей, але вони не настільки ефективні для знищення об'єктів ЗС РФ у Криму, заявив екскомандувач сухо...

Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 25 вересня

понеділок, 25 вересень 2023, 8:42

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 25.09.24 орієнтовно становлять: