"Ніхто вже не розуміє, що насправді відбувається": Огризко пояснив, який сигнал Трамп дав Путіну

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп не зацікавлений в кардинальному розриві стосунків з Росією та очільником Кремля Володимиром Путіним. Ключовим чинником збереження дружби між двома країнами виступає торгівля, зокрема збагаченим ураном та ще деякими рідкісними корисними копалинами, який Вашингтон закуповує у РФ. Але якщо США знайдуть альтернативу, розмова з Москвою буде інакшою. Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю для OBOZ.UA висловив ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко, передають Патріоти України.

За його словами, позиція американського лідера постійно змінюється, однак угода між США і НАТО щодо закупівлі зброї для України є практичним кроком.

"Трамп не хоче остаточно рвати стосунки з Путіним і Росією. Чим це загрожує? Саме тим, про що ви кажете. Сьогодні – одне, завтра – інше, а післязавтра – взагалі третє. І ніхто вже не розуміє, що насправді відбувається. Але якщо, скажімо, вже є домовленість між США і НАТО, що НАТО купує американське озброєння для України – це вже практичний крок. І ці домовленості не з Трампом, а з американським бізнесом", – пояснив експерт.

Він додав, якщо контракти вже укладено й профінансовано, змінити їх буде неможливо. Тож, Україна отримає озброєння незалежно від рішень або заяв Трампа. Водночас не варто забувати, що подібні процеси відбуваються і серед європейських партнерів по НАТО. Якщо американська та європейська підтримка зіллються в єдиний потік, Київ матиме реальний інструмент для впливу на хід війни.

Варто зазначити, що переговори між Росією та США тривають і нещодавно держсекретар США Марко Рубіо зустрічався з головою МЗС РФ Сергієм Лавровим у Малайзії, де останній передав "нові пропозиції" щодо України. За словами Огризка, лише збагачений уран є вагомим чинником, що впливає на Америку у переговорах з країною-агресором.

"Єдиний серйозний чинник, який сьогодні може реально впливати на США – це збагачений уран. Бо США самі його не виробляють у потрібних обсягах. Вони його закуповують у Росії. Я не виключаю, що в російських "пропозиціях" фігурувало щось на кшталт: мовляв, якщо вводите проти нас ці драконівські санкції (запровадження США проти РФ та її торговельних партнерів тарифів в розмірі 100%. – Ред.) – ми припиняємо вам постачання урану. Ну такий собі обмін: ви – не чіпаєте економіку, ми – не чіпаємо вашу енергетичну безпеку. Давайте, мовляв, залишимо економіку поза конфліктом, заробляйте ви, заробляємо ми. От саме це, я думаю, і пояснює 50-денну відстрочку", – зазначив ексміністр закордонних справ України.

Саме тому Трамп зробив ставку на військову допомогу, а не на економічний тиск. Акценти змістилися у бік безпекової сфери, оскільки миттєво відмовитися від російського урану наразі неможливо. Проте протягом найближчих 50 днів США, найімовірніше, шукатимуть шляхи для заміни цього ресурсу.

Якщо альтернативу знайдуть, інші фактори, зокрема торговельні, втрачатимуть вплив на позицію Вашингтона, адже обсяги торгівлі з РФ вже зараз мізерні. Залишиться лише питання критично важливих копалин – і якщо їх також вдасться замістити, проблема, ймовірно, вирішиться сама по собі.

Дотисли всупереч диверсіям Москви: Фіцо оголосив, що Словаччина не блокуватиме 18 пакет санкцій Євросоюзу

четвер, 17 липень 2025, 23:41

Братислава має намір розблокувати 18-й пакет санкцій Євросоюзу проти Росії вже завтра, 18 липня. Про це у четвер, 17 липня, повідомив прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо через Facebook, передають Патріоти України. Водночас він заявив, що після цього...

Там, де геть безсилі засоби РЕБ: На фронті з'явилася нова технологія протидії оптоволокну – ЗМІ

четвер, 17 липень 2025, 23:25

Як відомо, І українське, і російське війська шукають ефективні способи ліквідації дронів на оптоволокні, тож в обох сторін з'являються нові гвинтівкові кулі. Шляхом спеціально розробленої бойової частини вони можуть щільно та швидко "розкидати" осколк...