"Ніхто за Гренландію воювати не стане, план приєднання вже є", - Левін

"США мають намір до кінця 2026 року встановити контроль над Гренландією, про що дбайливо повідомляє нас видання Politico.Будьмо чесними: зараз розпочинається великий іспит для Європи на суб'єктність. Ніхто за Гренландію воювати не стане - план і процедура щодо її приєднання до США вже є", - пише у своєму блозі Ігаль Левін, передають Патріоти України.

"Нагадаю, що там діє Акт про самоврядування Гренландії, ухвалений і визнаний самою Данією, із правом гренландського народу на самовизначення й можливістю виходу зі складу Королівства Данія через демократичну процедуру. І так, голосувати мають лише жителі острова: думка данців не має значення для цієї процедури, і якщо Гренландія висловлюється за незалежність, то влада Данії зобов'язана це визнати.

Військові США у Гренландії вже є – там розташована їхня база, а приєднувати американці вже незалежний острів будуть через процедуру Договору про вільну асоціацію.

США так де-факто володіють, наприклад, Федеративними Штатами Мікронезії, Республікою Маршаллові Острови і Республікою Палау. Формально це внутрішнє самоврядування (Гренландія і зараз самоврядується, якщо що) із захистом із боку США і повним підпорядкуванням курсу й волі Вашингтона.

Населення Гренландії – 57 тис. осіб, і з опитувань громадської думки за 2025 рік випливає, що більшість гренландців – за незалежність регіону від Данії (за даними Politico).

То чому це тест для Європи? Дивіться: якщо США таки дотиснуть це і заберуть собі Гренландію, то це буде колосальний удар по авторитету цієї самої Європи. Сьогодні у світі є лише три основні сильні блоки (три центри сили) – США, Китай і, власне, Європа, а точніше Євросоюз.

Без Великобританії – ці, частина світоустрою США, через блок AUKUS. Якщо Євросоюз не відстоїть Гренландії, то, ймовірно, це ознаменує поступовий занепад ЄС; імовірно, знову настане час європейського концерту.

Це коли за балансом сил стежать сильні держави, створюючи свої блоки й коаліції. Тобто не буде більше умовного ЄС: буде, наприклад, Німеччина і дружні для неї невеликі держави – ті, хто під її протекцією, або Франція й ті, хто під її протекцією тощо.

Фактично, якщо уважно придивитися, ми повертаємося до такого світу.Про це – про те, що США, найімовірніше, заберуть Гренландію, – я говорив рівно рік тому. Цей фрагмент із відео січня 2025 року. Рекомендую послухати: тут не тільки про, власне, Гренландію (і навіщо вона так потрібна США), а й про те, що настає нова реальність. Хто це зрозуміє і перебудується – виживе, хто ні – буде плентатися у хвості в сильних".

"Обурення велике": Курносова пояснила, що стоїть за "бусифікацією" у Пензенській області і чи буде масова мобілізація в Росії

неділя, 28 червень 2026, 12:22

Так звана "бусифікація" у Пензенській області Росії не початок альтернативної загальної мобілізації, а експеримент російської влади. Його метою є оцінити готовність суспільства реагувати на примусове затримання чоловіків і схиляння їх до укладання конт...

"Рятує власну шкуру, але": Лукашенка попередили про бунт у разі нападу на Україну

неділя, 28 червень 2026, 11:50

Якщо самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко віддасть наказ про напад на Україну, його армія масово дезертуватиме, здаватиметься в полон або підніме бунт. Про це заявила лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська у коментарі Нови...