На запитання про те, чи має Німеччина відмовитися від газопроводу "Північний потік – 2", Лашет відповів, що Німеччина впродовж 50 років, навіть в агресивні часи холодної війни, купувала газ у Радянського Союзу, а тепер – у Росії. На його думку, "уряд Німеччини йде правильним курсом".
Водночас він підкреслив, що критикував репресії проти російського опозиційного політика Олексія Навального, а також підтримував санкції Європейського союзу проти РФ через кризу в Україні. Говорячи про "Північний потік – 2", він також зазначив, що Німеччина має гарантувати геополітичні інтереси України.
Лашет назвав себе політичним реалістом ("realpolitiker") і заявив, що, щоб зробити світ кращим, його треба прийняти таким, яким він є. На думку Лашета, у дипломатії важливі як цінності, так і інтереси, "але моралізаторство для гарного самопочуття і домашні гасла не є зовнішньою політикою".
Уряд Німеччини зараз, зазначає агентство, стикається зі зростанням тиску через "Північний потік – 2" як зсередини, з боку екологічної партії "Зелених" – потенційних партнерів ХДС по коаліції, – так і з-за кордону, від Сполучених Штатів і більшої частини Європи. Лашет розглядає Німеччину як "глибоко вкорінену на Заході", а США вважає "нашим найближчим неєвропейським партнером".
Президент Росії Володимир Путін знову довів свою дипломатичну майстерність, обігравши американського лідера Дональда Трампа на переговорах щодо України. Про це йдеться у матеріалі CNN, передають Патріоти України. Президент Росії Володимир Путін вже дав...
Попри заяви керівництва країни-агресора Росії, у бій проти української армії кидають росіян, яких забрали на строкову військову службу. Про це свідчить запис розмови, який оприлюднили 27 квітня у Facebook Головного управління розвідки Міністерства обор...