На запитання про те, чи має Німеччина відмовитися від газопроводу "Північний потік – 2", Лашет відповів, що Німеччина впродовж 50 років, навіть в агресивні часи холодної війни, купувала газ у Радянського Союзу, а тепер – у Росії. На його думку, "уряд Німеччини йде правильним курсом".
Водночас він підкреслив, що критикував репресії проти російського опозиційного політика Олексія Навального, а також підтримував санкції Європейського союзу проти РФ через кризу в Україні. Говорячи про "Північний потік – 2", він також зазначив, що Німеччина має гарантувати геополітичні інтереси України.
Лашет назвав себе політичним реалістом ("realpolitiker") і заявив, що, щоб зробити світ кращим, його треба прийняти таким, яким він є. На думку Лашета, у дипломатії важливі як цінності, так і інтереси, "але моралізаторство для гарного самопочуття і домашні гасла не є зовнішньою політикою".
Уряд Німеччини зараз, зазначає агентство, стикається зі зростанням тиску через "Північний потік – 2" як зсередини, з боку екологічної партії "Зелених" – потенційних партнерів ХДС по коаліції, – так і з-за кордону, від Сполучених Штатів і більшої частини Європи. Лашет розглядає Німеччину як "глибоко вкорінену на Заході", а США вважає "нашим найближчим неєвропейським партнером".
Росія може перейти до нового великого наступу на всій лінії фронту, якщо не буде домовленостей про перемир’я. Про це 24 Каналу розповів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт та льотчик-інструктор Роман Світан, зазначивши, що зараз є два сценарії, пе...
Путін не може не розуміти, що його армія видихнулася. А тому наврядчи він очікує великих успіхів від літнього наступу РФ. Про це в етері на Radio NV заявив ветеран, директор Національного антарктичного центру Євген Дикий, передають Патріоти України. "К...