"Ніж у спину": Польща прийняла кардинальне рішення щодо російського газу

Нафтогазова компанія Польщі PGNiG отримала необхідні корпоративні рішення і заявила російському "Газпрому" та "Газпрому експорт", що не буде купувати у них газ після 2022 року. Контракт уклали 25 вересня 1996 року. Про рішення його припинити повідомили у PGNiG, передають Патріоти України.

Згідно з контрактом, газ транспортується газопроводом "Ямал-Європа". За три роки до передбачуваного розірвання контракту, тобто до 31 грудня 2019 року, сторони зобов'язані подати декларацію про співпрацю

"Відповідно до прагнення Польщі щодо гарантування безпеки постачань енергоресурсів і реалізації стратегії PGNiG, в останні чотири роки компанія зробила фундаментальні кроки із диверсифікації напрямів отримання природного газу до Польщі. Компанія уклала довгострокові контракти на поставку ЗПГ і здійснює придбання родовищ природного газу на норвезькому континентальному шельфі, що в поєднанні з діяльністю оператора газотранспортної системи в області розширення газопроводу дає змогу завершити контракт у встановлені терміни відповідно до його положень", - наведено у повідомленні слова голови PGNiG Петра Возняка.

У ЗСУ більше можливостей: Британська розвідка проаналізувала українські удари по Криму та вказала на подальші цілі

неділя, 28 червень 2026, 9:06

Розвідувальна спільнота Великої Британії в своєму огляді проаналізувала серію українських ударів по окупованому Росією Криму та констатувала розширення можливостей України щодо нанесення ударів по Кримському мосту, передають Патріоти України. Зокрема, ...

Портников оцінив подальшу долю Криму: Що чекає на півострів

неділя, 28 червень 2026, 7:44

Доля окупованого Криму залежить і від політичних рішень президента Росії Володимира Путіна, і від неспроможності ворога налагодити логістику на півострові, критично важливої для наступу загарбників. Таку думку висловив український журналіст, публіцист ...