Норманді-Норманді... Меркель і Макрон після розмови із Зеленським подзвонили Путіну. Деталі переговорів

У понеділок, 11 жовтня, президент України Володимир Зеленський провів відеоконференцію з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Французької Республіки Еммануелем Макроном. Про це повідомляється на сайті глави держави, зазначають Патріоти України.

Сторони обговорили подальші кроки з метою мирного врегулювання на Донбасі, а також підготовку до проведення чергового саміту "Нормандської четвірки".

Учасники відеоконференції висловили надію на досягнення на саміті домовленостей щодо послідовних кроків, які зможуть забезпечити стабільний мир на Донбасі. Також вони обговорили пропозиції щодо домовленостей, які могли б бути розглянуті в Нормандському форматі.

Володимир Зеленський повідомив про ситуацію з безпекою на сході України та розповів про зусилля, які докладає українська сторона для досягнення миру.

Лідери держав погодилися з необхідністю детального обговорення стану виконання паризьких зобов'язань під час наступного саміту "Нормандської четвірки".

Ангела Меркель і Еммануель Макрон пообіцяли українському президенту підняти ці питання під час розмови з Володимиром Путіним.

Після закінчення відеоконференції лідери Німеччини та Франції зателефонували Володимиру Путіну та обговорили з ним ситуацію на сході України. При цьому вони підкреслили важливість реалізації Мінських домовленостей 2015 роки як безальтернативної основи врегулювання.

Лідери держав доручили своїм радникам і міністерствам закордонних справ посилити роботу по лінії "нормандської четвірки". Глави МЗС розпочнуть підготовку до проведення в цьому форматі зустрічі на своєму рівні. Водночас учасники домовилися про вивчення передумов до можливої організації й "нормандського" саміту.

Раніше ми писали, що український лідер Володимир Зеленський висловив бажання провести зустріч в нормандському форматі. При цьому він сподівається, що якщо вона відбудеться, то приведе до якогось конкретного результату.


"Це наше майбутнє": Батьки "першого голови "ДНР" Захарченка назвали "святе" місце для них

понеділок, 6 грудень 2021, 20:14

Батьки "першого голови "ДНР" Олександра Захарченка назвали "святе" місце для них. За їхніми словами, саме "кадетський" корпус є таким місцем, передають Патріоти України.

Канада передумала надсилати додаткові війська в Україну задля стримування російського вторгнення. Начальник штабу оборони країни пояснив свою мотивацію

понеділок, 6 грудень 2021, 20:07

Канада не планує надсилати в Україну додаткові війська на тлі інформації про можливе вторгнення російських військ. Розширення присутності НАТО в Україні може спровокувати, а не утримати президента РФ Володимира Путіна, вважає начальник штабу оборони Ка...