Нова хитрість? Експерт-міжнародник пояснив, чому Трамп заявляє про кінець війни з Іраном

Можливо, заявами про закінчення війни з Іраном, Трамп намагається дати певні неформальні сигнали, що нині перемовини в активній фазі, навіть якщо це публічно не озвучується. Таку думку висловив кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Богдан Ференс у спільному проєкті Еспресо і Slawa.tv "Український фокус. Ранок", передають Патріоти України.

"Я думаю, що трактувати такі слова Трампа (про те, що війну з Іраном завершено, - ред.) можна, власне, таким чином, що він би, можливо, хотів би, щоб ця війна закінчилася вже. І щоб він міг подати її результати так, як він вважає це потрібним, тобто коли навіть більшість самих американців схиляються до думки, а що це було і чому в нас ціни на пальне так стрімко піднялися. А Дональд Трамп і його оточення, вони постійно як заготовлені такі месседж-бокси, вони постійно комунікують, що, власне, от нам вдалося те, що не вдавалось нікому. Тому він намагається, пан Трамп, таким чином, такою комунікацією дати певні сигнали, неформальні, напевно, що перемовини з Іраном зараз в активній фазі, навіть якщо це публічно не озвучується", - сказав він.

Богдан Ференс також зазначив, що Дональд Трамп такими заявами намагається проявити впевненість, що йому вдасться вийти із цієї війни без наземної операції.

"Друге: його впевненість, він намагається якраз її проявити, що йому вдасться вийти з цього конфлікту без наземної операції, можливо, тобто він в це вірить, тому що розуміє, що якщо це відбудеться, то тоді ситуація буде ще набагато більш складнішою. Ну і третє питання - це фактор безпосередньо глобальний, глобальних ринків, тобто щоб їх трішки заспокоїти і принаймні такі певні тенденції проявляються. От власне, я думаю, з цією метою Трамп якраз про таке заявляє, хоча навряд чи сам переконаний, що насправді ця ескалація вже вичерпана, і можна переходити до якоїсь стабілізації в регіоні Близького Сходу", - вважає експерт-міжнародник.

От такі "камні с нєба": Після українських ударів по Московському НПЗ на росіян обрушився чорний дощ

четвер, 18 червень 2026, 17:57

Жителі мікрорайону Залізничний у підмосковній Балашисі повідомили про появу темного нальоту на автомобілях, підвіконнях та одязі після "нафтового" дощу. Зранку в Москві було атаковано нафтопереробний завод, передають Патріоти України з посиланням на Th...

Ворог хоче прорватися: Росіяни активізувалися на прикордонні однієї з областей України, - ISW

четвер, 18 червень 2026, 17:21

Російські війська продовжують наступальні дії одразу на кількох напрямках, однак суттєвих проривів не зафіксовано. Водночас ворог активізувався на прикордонні Сумської області, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (I...